Ana SayfaÇalışma Yaşamıİzmir’de hasta yakınından hekime ölüm tehdidi

İzmir’de hasta yakınından hekime ölüm tehdidi

HABER MERKEZİ – İzmir Buca’da bir aile hekimi görevi başında hasta yakını tarafından ölümle tehdit edildi. Yaşananlara tepki gösteren İzmir Tabip Odası, “Her ne koşulda olursa hekimlik yapmaya devam edeceğiz” açıklaması yaptı.

İzmir’in Buca ilçesinde, 30 Nisan’da bir aile hekiminin görevi esnasında bir hasta yakını tarafından ölümle tehdit edildiği bildirildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan İzmir Tabip Odası, aşı için Aile Sağlığı Merkezi’ne (ASM) davet edilen çocuğun babasının “bekletildiğini” iddia ederek, sağlık merkezi personeliyle tartışmaya başladığını kaydetti.

Hastaların güvenliğini sağlamak için belli bir sıra dahilinde sosyal mesafenin korunduğu ifade edilen açıklamada, işlemlerinin yapıldığını anlatmaya çalışan aile hekiminin hasta yakını tarafından ölümle tehdit edildiği aktarıldı.

Açıklamada, “Meslektaşımız, şahıs hakkında şikayetçi olmuş ve adli işlemlerin başlatılması için karakolda ifade vermiştir. Ayrıca olayla ilgili olarak Beyaz Kod verilmiştir. Adli süreç başlatılmıştır” denildi.

İzmir Tabip Odası, “Odamız hukuki süreci meslektaşımız adına takip edecektir” diye ekledi.

ASM’lerin güvenliğinin sağlanmasının büyük önem taşıdığı ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sağlık çalışanlarının ölümle tehdit edilmesi biz sağlık çalışanlarını bir kez daha derinden üzmüştür. Pandemi döneminde dahi çocukların aşılarını aksatmamak için canla başla mücadele eden aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarının bu tür davranışlarla karşı karşıya kalması kabul edilemez.
“Biz hekimler, her ne koşulda olursa hekimlik yapmaya devam edeceğiz. Tek beklentimiz, güvenli ve şiddetsiz bir çalışma ortamında çalışmak.”

PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Fotoğraflarla: Atina’da 1 Mayıs
Sonraki Haber
Nâzım Hikmet'in “İstanbul'da 1 Mayıs”ı ilk kez yayımlandı