Ana SayfaGüncelDemirtaş’tan ‘demokrasi yürüyüşü’ çağrısı

Demirtaş’tan ‘demokrasi yürüyüşü’ çağrısı

HABER MERKEZİ – Selahattin Demirtaş, HDP’nin yarın başlatacağı yürüyüşün “82 milyon olarak el ele verme çağrısı” olduğunu belirtti ve “HDP’li olmasanız bile, barış ve kardeşlik için yollara çıkan arkadaşlarımdan desteğinizi eksik etmeyin” dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin 15 Haziran’da Edirne ve Hakkari’den Ankara’ya başlatacağı ‘demokrasi yürüyüşü’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Avukatları aracılığıyla Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Demirtaş, eski HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan ile birlikte yer aldığı fotoğrafı da paylaşarak, “Herkese merhabalar. HDP, Edirne ile Hakkari’yi demokrasiye ve barışa olan inanç etrafında Ankara’da buluşturmak için yola çıkıyor” dedi.

Demirtaş, ‘demokrasi yürüyüşü’ çağrısı da yaparak, şunları söyledi:

“Zorlu ve sıkıntılı bir süreçteyiz. Ancak tüm zorlukları, 82 milyon el ele vererek aşabileceğimizi de biliyorum. İşte HDP’nin bu etkinliği, 82 milyon olarak el ele verme çağrısıdır. Bu açıdan, hiç kimse bu etkinliği kutuplaştırma ve gerginlik malzemesi yapmamalıdır.
“Bu etkinlik başlarken, benim de herkesten özel bir ricam var: HDP’li olmasanız bile, barış ve kardeşlik için yollara çıkan arkadaşlarımdan desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin lütfen.
“Unutmayalım ki, HDP tüm Türkiye için yollarda olacak. Kışkırtma ve gerilim derdinde olan hiçbir provokatöre asla prim vermeyin. İnanıyorum ki, bu etkinlik huzur içerisinde başlayıp huzur içerisinde sona erecek.
“Tüm arkadaşlarımın yolu açık olsun. Türkiye’nin önü açık olsun. Barışın yolu açık olsun. Edirne’den Hakkari’ye, tüm kardeşlerime yürek dolusu selam olsun.”

‘Demokrasi yürüyüşü’ öncesi birçok kente giriş-çıkışlar kısıtlandı

Demirtaş: HDP, Millet İttifakı’nın bir parçası değildir

Previous post
Başak Demirtaş’a yönelik cinsiyetçi saldırı
Next post
Mehmet Atlı’dan yeni albüm: “Morî Mircan”