Ana SayfaToplumsal CinsiyetDoku ailesinin avukatından suç duyurusu: Zaynal Abakarov tutuklanmalı

Doku ailesinin avukatından suç duyurusu: Zaynal Abakarov tutuklanmalı

HABER MERKEZİ – Dersim’de 165 gündür kayıp olan Gülistan Doku’nun ailesinin avukatı, Gülistan’ın en son birlikte görüldüğü kişi olan Zaynal Abakarov’un tutuklanması talebiyle suç duyurusunda bulundu.

Dersim’de Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku, 5 Ocak’tan bu yana kayıp.

Doku’nun telefon sinyalinin kesildiği Uzunçayır Baraj Gölü’ndeki Dinar Köprüsü çevresindeki arama çalışmalarından ise bir sonuç alınmış değil.

Arama çalışmaları devam ederken, Doku ailesi Zaynal Abakarov hakkında suç duyurusunda bulundu.

Abakarov, Gülistan’ın en son birlikte görüldüğü ve şüpheli olarak görülen kişi.

Doku ailesinin avukatı Ali Çimen’in, Abakarov’un tutuklanması talebiyle Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduğu bildirildi.

Çimen’in verdiği başvuru dilekçesinde, “Karşılaştırmalı hukukta da 48 saati aşan kayıp vakalarında kişinin öldürülmüş olması kabul edilmektedir. Dosya şüphelisi en azından bu aşama da geç kalınmış olmasına rağmen adil, etkin ve etkili bir soruşturma yapılabilmesi ve tutuklama sonrasında genelde dosyalarda esas değişiklikler olduğu deneyiminden de yola çıkarak dosya Şüphelisi Zaynal Abakarov tutuklanmalıdır” denildi.

Başvuru dilekçesinde, ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Müvekkil müştekiler vekili olarak Gülistan Doku’nun kaybedilmesi sonrasında yaklaşık 164 gün geçtiğinden ve süre boyunca intihar ettiği düşünülen köprünün altında bulunan gölette yapılan tüm çalışmalara rağmen Gülistan Doku veya ona ait herhangi bir şahsi eşya bulunamamış olması nazarı dikkate alındığında Gülistan Doku’nun başına çok kötü şeyler gelmiş olması kuvvetle muhtemel olarak değerlendirilmelidir.”

164 gündür kayıp olan Gülistan Doku’nun annesi: Benim kızım suda değil, öldürüldü


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Hamdi Gezmiş yaşamını yitirdi
Sonraki Haber
HDP'li eşbaşkanlardan Esmez'in tutukluluğuna devam, Buluttekin'e tahliye