Ana SayfaEkolojiİstanbul için kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı

HABER MERKEZİ – İstanbul Valiliği, kentte etkili olacak sağanağa karşı uyarıda bulundu. Açıklamada sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İstanbul Valiliği, sabah saatlerinden itibaren kentte etkili olacak sağanak ve gök gürültülü sağanağa karşı uyarıda bulundu.

Valiliğin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre, 23 Haziran Salı günü sabah saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımda, sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da ve bölge genelinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği kaydedildi.

Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Ayrıca, uyarı kodunun sarı olduğu belirtilen paylaşımda, “Hava durumu potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır” denildi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Senem Tüzmen’in 'Ana Yurdu' erişime açıldı
Sonraki Haber
Eğil'deki tarihi mağaraların üzerine kaçak yapı