Ana SayfaGüncelLeyla Güven’den mesaj var

Leyla Güven’den mesaj var

HABER MERKEZİ – Milletvekilliği düşürülerek tutuklanan Leyla Güven, cezaevinden gönderdiği mesajında “Bir Kürt kadını olarak halkımıza sözümdür. Kürt halkı özgürlüğü alıncaya kadar mücadelenin her aşamasında var olacağım” dedi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile beraber vekilliği düşürüldükten sonra tutuklanan DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, cezaevinden mesaj gönderdi.

Güven mesajını, tutuklu bulunduğu Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’nden avutkatları aracılığı ile JinNews’e gönderdi.

“Bizler kimliği, kültürü ve varlığı inkâr edilen bir halkın temsilcileriyiz” diyen Güven, mücadelelerine varını, yoğunu, maddi ve manevi her şeyini feda eden bir halkı, temsil etmenin hiç de kolay olmadığını ifade ederek şunları belirtti:

 “Ama biz Kürt kadınları olarak Paris’te Sara, Rojava’da Arin Mirkan, Başur’da Avesta Xabur olup direnerek var olduk ve ayakta kaldık.
“Her şeye rağmen mücadele eden bir mirasın ardıllarıyız. Kürt halkını temsil etmek için vekil olmak şart değildir. Tıpkı bizden önceki yoldaşlarımız gibi yaşamın her alanında mücadelemizi sürdüreceğiz.
“Bir Kürt kadını olarak halkımıza sözümdür. Kürt halkı özgürlüğü alıncaya kadar mücadelenin her aşamasında var olacağım. Başta Hakkâri halkı olmak üzere tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.
“Halkımızın yüreği ferah olsun. Gecenin en karanlık anı gündüze en yakın olan andır. Bizde başarmaya çok yakınız. Zor durumda olan bizler değiliz.”

Öte yandan Güven’in avukatları, müvekkillerinin Covid-19 tedbirleri kapsamında 14 gün süreyle tek başına bir odada kalacağını belirtti.


Güven, Farisoğulları ve Berberoğlu’nun milletvekilliği düşürüldü

HDP’li Güven ve Farisoğulları ile CHP’li Berberoğlu tutuklandı
Önceki Haber
Malatya'da 5.0 büyüklüğünde deprem
Sonraki Haber
CHP’li Enis Berberoğlu'na tahliye