Ana SayfaEğitimMEB: Okul öncesi kurumlar 19 Haziran’a kadar açık

MEB: Okul öncesi kurumlar 19 Haziran’a kadar açık

HABER MERKEZİ – Milli Eğitim Bakanlığı, ‘normalleşmeye geçişle’ birlikte kreş, gündüz bakımevi ve özel okul öncesi kurumlarının ardından resmi okul öncesi kurumların da yeterli talep olması halinde 19 Haziran’a kadar hizmet sunabileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı’nın, 29 Mayıs tarihli “Covid-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler Genelgesi” doğrultusunda, ‘normalleşmeye geçişle’ birlikte rutin mesai sistemine dönen ve çocuklarını bırakacak kimsesi olmayan anne babalar için önce sadece kreş ve gündüz bakımevlerinin hizmet vermesi planlanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, illere bir yazı göndererek kurucu ve öğrenci velilerinin istemesi halinde özel okul öncesi eğitim kurumlarının da 1 Haziran’dan itibaren açılabileceğini bildirmişti.

Yeni karara göre;

  • Ailelerin taleplerini karşılayabilmek için, velilerin isteği, yeteri kadar müracaat olması ve il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin uygun görmesi durumunda özellikle anne babası çalışan çocuklar için resmi okul öncesi eğitim kurumları da 19 Haziran Cuma gününe kadar hizmet sunabilecek.
  • Açılacak okul öncesi kurumlarda tıbbi maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ile belirlenen diğer kurallara titizlikle uyulacak.
  • Hangi anaokulu ve ana sınıfların açık olacağına, veli talebi ve okulun imkanları doğrultusunda ilgili il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri karar verecek.Önceki Haber
Hrant Dink Vakfı'na tehdit mesajı: Bir kişiye daha tutuklama
Sonraki Haber
DSÖ'den uyarı: Covid-19'a karşı antibiyotik kullanımı tehlikeli boyutlarda