Ana SayfaGüncelVan Gölü’nde mültecileri taşıdığı iddia edilen tekne battı

Van Gölü’nde mültecileri taşıdığı iddia edilen tekne battı

HABER MERKEZİ – Van Gölü’nde yaklaşık 100 mültecinin bulunduğu iddia edilen teknenin battığı ihbarı üzerine arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Van Gölü’nün Çarpanak Adası civarında yaklaşık 100 mültecinin bulunduğu iddia edilen tekne önceki gece battı.

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada kendi tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş isimli kişilerden uzun süre haber alınamaması üzerine Altınsaç Mahallesi muhtarının kayıp ihbarında bulunduğu belirtildi.

“Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına ait gece görüşlü termal kameralı helikopter, İHA ve botlarla göl ve çevresinde arama tarama faaliyetine başlanmıştır” denildi.

Açıklamada, Medeni Akbaş’ın 28 Haziran Pazar günü saat 23.00 sıralarında Tuşba ilçesi Çitören Mahallesi’nde bulunduğu kaydedildi.

Bölgede havadan ve gölden tüm imkanlarla arama tarama çalışmalarına devam edildiği belirtilen açıklamada, “Kayıp olduğu iddia edilen tekne ve Sedat Akbaş ile ilgili hiçbir ize rastlanılmamıştır” denildi.

İHA, jandarma ekiplerinin, Çarpanak Adası’na giden yolu da trafiğe kapatarak giriş çıkışlara izin vermediğini aktardı.

MA’ya konuşan mahalle sakinlerinden biri ise “Teknenin Gevaş’tan geldiğini düşünüyoruz. Köylüler dün gece iki kişinin kurtulduğunu teyit etti. Teknede çok fazla kişinin olduğu bilgisine ulaştık” diye belirtti.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Prof. Naci Görür'den deprem ve tsunami uyarısı
Sonraki Haber
Cesur tebessümüyle dünyanın karşısına dikilen bir düşünür: Orhan Doğan