Ana SayfaGüncelAltın Portakal Film Festivali başvuruları başladı

Altın Portakal Film Festivali başvuruları başladı

HABER MERKEZİ – 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvurular başladı. Festival, 3-10 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl 57’ncisi düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin 3-10 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacağını kaydetti.

Böcek, Covid-19 önlemleri kapsamında festivalde bu yıl açık hava gösterimlerine ağırlık verileceğini ve festival konukları ile izleyicilerin güvenliğinin sağlanması için geniş önlemler alınacağını belirtti.

Buna karşın, geçen yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 150 öğrenciye ev sahipliği yapan Altın Portakal Sinema Okulu’nun, bu yıl çevrimiçi olarak düzenleneceği açıklandı.

Başvurular

Ulusal Yarışma’ya, 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin son başvuru tarihi olan 16 Eylül 2019’dan sonra tamamlanmış ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden önce Türkiye’de halka açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış ve yurt içinde bir festivale katılmamış Türkiye yapımı filmler katılabilecek.

Festivalin internet sitesinden yapılacak başvurular için son başvuru tarihi: 14 Ağustos 2020 saat 18.00

Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film dallarındaki yarışmaların yanı sıra, Antalya Film Forum ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek ve toplam 1.370.000 TL tutarında ödül dağıtılacak.

Antalya Film Forum da çevrimiçi

Türkiye sinemasının yeni projelerine destek amacıyla düzenlenen Antalya Film Forum da bu yıl online olarak gerçekleştirilecek.

4-6 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Antalya Film Forum’a başvurular ile ilgili açıklama önümüzdeki günlerde yapılacak.
Önceki Haber
Siirt'te çatışma: İki özel harekat polisi yaşamını yitirdi
Sonraki Haber
Twitter hacklendi: Musk, Gates, Obama gibi isimlerin hesapları ele geçirildi