Ana SayfaCezaevleriBakanlık: Tutuklu ve hükümlülerin görüş hakkı, bayram dolayısıyla artırıldı

Bakanlık: Tutuklu ve hükümlülerin görüş hakkı, bayram dolayısıyla artırıldı

HABER MERKEZİ – Adalet Bakanlığı, tutuklu ve hükümlülerin Ağustos ayında yakınlarıyla iki defa kapalı görüş yapabileceğini duyurdu.

Adalet Bakanlığı, cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülere Kurban Bayramı dolayısıyla Ağustos ayında iki defa aileleriyle görüşme imkanı sağlanacağını duyurdu.

Buna göre, 1-10 Ağustos ve 15-31 Ağustos tarihleri arasında tutuklu ve hükümlüler Covid-19 önlemleri kapsamında 1’inci dereceden akrabalarından (anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeş) iki kişiyle kapalı görüş yapabilecek.

Yapılan yazılı açıklamada, salgına karşı alınacak önlemlere ilişkin ise şunlar kaydedildi:

“Mahkumlara ziyaret sırasında getirilen hediyeler 24 saat bekletildikten sonra teslim edilecek. Ateş, öksürük, burun akıntısı belirtisi olan tutuklu ve hükümlülere görüş izni verilmeyecek.
“Yapılacak görüşmelerin ardından kapalı görüş alanı en az 15 dakika süreyle havalandırılacak ve zemin, sandalye ve masa gibi yerler çamaşır suyu veya diğer hijyen malzemeleriyle dezenfekte edilecek.
“Ceza infaz kurumlarına girişlerde ziyaretçilere maske ve eldiven verilecek. Giriş ve çıkışlarda kapı önlerinde mesafe kurallarına uyulması ve yoğunluğun önlemesini için tedbir alınacak.”
Önceki Haber
Pınar Gültekin'in babası: 'Dur' deme zamanı geldi, kadın cinayetlerini durduralım
Sonraki Haber
İsmet Ateş, boşanma aşamasında olduğu Sümeyye ile annesi Şule'yi öldürdü