Ana SayfaKültür-SanatMüzede Sahne programı “Topyekûn Kadın” temasıyla başlıyor

Müzede Sahne programı “Topyekûn Kadın” temasıyla başlıyor

HABER MERKEZİ – Müzede Sahne programı, “Adı Sanı, İsmi Cismi” başlığı ve “Topyekûn Kadın” temasıyla 7 Ağustos’ta başlıyor.

Sakıp Sabancı Müzesi’nin, Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla başlattığı Müzede Sahne etkinliğinin dördüncüsü 7-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Emre Koyuncuoğlu’nun sanat yönetmenliğinde her yıl farklı bir tema üzerinden gösteri sanatları alanındaki çalışmalardan bir seçki sunan Müzede Sahne, 2020’de “Adı Sanı İsmi Cismi” başlığı ve “Topyekûn Kadın” temasıyla seyirci karşısına çıkıyor.

Teması, özellikle Corona virüsü salgını döneminde artarak şiddet gören, zorlanan, tehdit altında yaşayan ve hayatını kaybeden kadınlardan hareketle belirlenen programda, oyunların yanı sıra oyun okuması, performans, panel ve söyleşiler yer alıyor.

Müzede Sahne bu yıl, mesleki alanda özel tiyatroları temsilen tiyatro sektöründeki üretim ve uygulama süreçlerinin iyileştirilmesi ile profesyonelleşmesini hedefleyen Tiyatro Kooperatifi’ni destekliyor ve salgının ağır etkilerini yaşayan sahne sanatlarında dayanışmanın önemine dikkat çekiyor.

Bu amaçla, geçen yıllara göre süresi uzatılan programda, böylece seyirciyle buluşan toplulukların sayısı da arttırıldı.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak düzenlenecek etkinliğin biletleri sınırlı sayıda satışa çıkacak. Bazı oyunlar ise gösterimlere eş zamanlı online da biletle izlenebilecek.


Müzede Sahne etkinliğinin detaylarına ve biletlerine BURADAN ulaşabilirsiniz.Önceki Haber
8. Boğaziçi Film Festivali Ekim ayında düzenlenecek
Sonraki Haber
Serbest bırakılan cinsel istismar faili hakkında bir yıl sonra dava