Ana SayfaToplumsal CinsiyetBir erkek, otelde odasına girdiği kadını taciz etti, polis ‘rüya görmüş olabilirsiniz’ dedi

Bir erkek, otelde odasına girdiği kadını taciz etti, polis ‘rüya görmüş olabilirsiniz’ dedi

HABER MERKEZİ – Kırıkkale’de Carmine Hotel’de kalan Kardelen Kamışlı, gece saatlerinde odasına Seyit Muhammet Sarı isimli bir erkeğin gizlice girdiğini söyledi. Kamışlı, şikayette bulunmak için aradığı polisin kendisine “Rüya görmüş olabilirsiniz hanımefendi” dediğini aktardı. İhbardan çok sonra otele gelen polisin, kendisine ‘hadi barışın’ dediğini belirten Kamışlı, hem Sarı hem de otel yönetimi hakkında şikayette bulunduğunu belirtti.

Ankara’da yaşayan ancak işi gereği her gün Kırıkkale’ye gittiğini belirten Kardelen Kamışlı, burada kaldığı Carmine Hotel’de bir erkek tarafından taciz edildiğini anlattı.

Yaşadıklarını Twitter üzerinden anlatan Kamışlı, 7 Eylül akşamı kaldığı odada uyurken saat 02:40 – 02:50 civarında bir anda uyandığını ve yatağında daha önce hiç tanımadığı ve görmediği bir adamın oturup kendisine baktığını gördüğünü aktardı.

Ne kadar süredir orada olduğu hakkında bir bilgim olmamakla beraber gözlerimi açtığımda şahsın beni izlediğini gördüm. Anın şoku ve korkusuyla ‘Sen kimsin, burada ne işin var?’ diye bağırdım fakat yaşadığım korkudan dolayı olduğum yerden kalkamadım.

Sonrasında bahsi geçen kişi bana ‘Sen Nurbanu’nun arkadaşısın, seninle bir şey konuşmam lazım’ dedi ama ben hayatım boyunca Nurbanu adında herhangi bir kişiyle iletişim bile kurmadım. ‘Nurbanu kim? Çık git odamdan.’ diyerek kendimden uzaklaştırmaya çalıştığım bu kişi yaptığı taciz yetmezmiş gibi bir de küstahça ‘Senden bir sigara aldım, onu içip gideceğim’ dedi. ‘Defol git!’ diye bağırdığım sırada hala yaşanılan olay normalmiş gibi ayakkabısını çıkartarak yastığımın olduğu yere koydu.

Etrafa baktığımda valizimin üzerinde bana ait olmayan bir ceket olduğunu da gördüm. Bunların yaşandığı saniyelerde korkudan hareket edememiştim fakat ayakkabısının çıkmasıyla birlikte olayın farklı bir yere evrileceğini düşünüp olduğum yerden bir hışımla kalktım ve otel resepsiyonunu aramak için elimi, otel odasında bulunan telefona uzattım.

Polis: Rüya görmüş olabilirsiniz

Telefona yöneldiği sırada erkeğin kolundan tutmaya çalıştığını belirten kadın resepsiyonu aradığını bunun üzerine erkeğin odadan kaçtığını söyledi.

Resepsiyon görevlisine olayı kapı eşiğinde anlattıktan ve görevli gittikten saniyeler sonra kapısının tekrar çalındığını aktaran Kamışlı, “Görevlinin tekrar geldiğini düşünerek kapıyı açtım. Odamdan çıkmadan sağ ve sol koridor devamına baktığımda kolon arkasından sessiz ol anlamında ‘Şşt’ işareti yapan bu adamı tekrar gördüm. Hemen kapımı kilitledim ve polisi aradım” diye konuştu.

155’i aradığında telefona çıkan polisin kendisine, “Rüya görmüş olabilirsiniz hanımefendi, emin misiniz?” dediğini aktaran Kamışlı, “Emin olduğumu ve ekiplerin acilen Carmine Hotel 2.kat 221 numaralı odaya gelmesini istedim. Şahsın bu süreçte odamın kapısını bir kez daha tıklatması üzerine odamdan çıkamadım ve bu korkuyla odamda hapis kaldım” ifadelerini kullandı.

Kısa bir süre içerisinde ekibin gelip gelmediğini öğrenmek için resepsiyonu aradığımda ekibin geldiğini ve şahsın götürüldüğünü ilettiler. Bunun üzerine kamera kaydını görmek istediğimi ileterek hapis kaldığım odadan sonunda çıkabildim ve lobiye indim.

O sırada iki erkek misafirin de olduğunu gördüm ve resepsiyon görevlisinden görüntüleri izlemeyi istediğimde “Polis götürmedi, arkadaşları parka götürdü” ifadesini duydum. Haliyle bu kadar korku yaşatan ve ihbar ettiğim kişinin ekip tarafından, şikayetçi olup olmadığım sorulmadan, bırakıp gidilmesi sinirlenmeme neden oldu.

Polisten ‘hadi barışın’ tepkisi

Bunun üzerine polisi tekrar aradığını kaydeden Kamışlı, gelen polislerin erkek ile kendisini ‘barıştırmayı’ teklif ettiğini dile getirdi.

Ekip geldiğinde şahsı alıp ekip aracına bindirdiler ve çantamı almak için odaya çıkıp geldiğimde “İn arabadan da barıştıralım sizi” diyerek şahsı arabadan indiren ekip amirine, “Ne barışması memur bey, neden bahsediyorsunuz. Şikayetçiyim şahıstan” diyerek bu saçma tavra son verilmesini istedim. Şahısla aynı araca bindirmeye çalışmaları üzerine daha da gerilerek kendi aracımla Cumhuriyet Polis Merkezi’ne gittim.

Erkeğin isminin Seyit Muhammet Sarı olduğunu öğrenen Kamışlı, onun da iş nedeniyle Kırıkkale’ye geldiğinin söylendiğini belirtti.

Erkek ile aynı firmada çalışan iki kişinin kendisine “Alkollü ne yaptığını bilmiyor, şikayetçi olmayın” dediğini aktardı.

Bu sözlere tepki gösteren Kamışlı, hem erkekten hem de otel yönetiminden şikayetçi olduğunu belirtti.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Polisin işlediği cinayete isyana da müdahale: Dokuz ölü, yüzlerce yaralı
Sonraki Haber
Aytaç Ünsal'dan ölüm orucundaki Didem Akman için çağrı