Ana SayfaGüncel“Popülizmin Küresel Yükselişi” raflarda

“Popülizmin Küresel Yükselişi” raflarda

HABER MERKEZİ – Siyaset bilimci Benjamin Moffitt’in “Popülizmin Küresel Yükselişi” adlı kitabı Onur Özgür’ün çevirisiyle çıktı. İletişim Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan kitap, popülizm üzerine ciddiyetle eğilmek isteyenler için zengin ve zihin açıcı bir kaynak. Kitabın tanıtım metnini paylaşıyoruz.

İşte milyon dolarlık soru: Popülizmi gelecekte neler bekliyor? Popülist aktörler dünya çapındaki başarılarının keyfini sürmeye devam edecekler mi? Popülizmin farklı bağlamlarda ‘ana akımlaştırılmaya’ devam etmesini bekleyebilir miyiz? Açıkça ifade etmek gerekirse, şayet koşullar bugünkü haliyle devam ederse, popülizmin belirleyici konumunu uzun dönemde sürdürme ihtimali yüksek. Popülizm için iyi zamanlar olduğu söylenebilir.” Son yıllarda hakkında en çok konuşulan kavramların başında popülizm geliyor dersek, abartmış olmayız. Peki ama popülist politikaların ve popülist siyasetçilerin böylesine itibar gördüğü bir zamanda, popülizmi bir “arıza” olarak görerek kestirip atmadan, onu tam da “bugün” nasıl ele alabiliriz?

Benjamin Moffitt, bu kitapta, popülizm etrafındaki temel tartışmaları okuyucuya sunuyor ve bunun yanında, popülizmin “bugüne” dair ne tür izler taşıdığını titizlikle keşfe çıkıyor.

“Siyasi üslup” kavramını zenginleştirerek popülizmin çağdaş biçimlerini anlamaya ve günümüz popülizmine özgü özellikleri açığa çıkarmaya çalışıyor.

Popülizm üzerine ciddiyetle eğilmek isteyenler için zengin ve zihin açıcı bir kaynak.
Önceki Haber
Hava kirliliği nedeniyle yılda 400 binden fazla kişi ölüyor
Sonraki Haber
19 yıla kadar hapisleri isteniyor: Sekiz gazeteci yarın hakim karşısında