Ana SayfaGüncelBatman’da eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı

Batman’da eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı

HABER MERKEZİ – Batman’da her türlü eylem ve etkinliği izne bağlayan valilik kararı 15 gün daha uzatıldı.

Batman Valiliği, kent merkezinde açık ve kapalı alanlarda yapılacak tüm eylem ve etkinlikleri izne bağlayan kararını 15 gün süre ile uzattı.

Eylem ve etkinlikler 7 Ekim’den geçerli olmak üzere 21 Ekim’e kadar sadece valilik izni ile yapılabilecek.

Valiliğin açıklamasına göre, söz konusu yasak kararı “milli güvenliğin sağlanması” ve “kamu düzeni ve güvenliğinin korunması” gibi gerekçelere dayandırıldı.

Açıklamada “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamındaki her türlü miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşlerinin, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni vb. türdeki eylem ve etkinlikler ile 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1. maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı dağıtılmasının ve pankart/afiş asılmasının mülki idare amirinin iznine bağlanmasını” ifadeleri kullanıldı.

Valiliğin açıklamasında son olarak “Gerçekleştirilmesi izin şartına bağlanılan her türlü toplantı ve etkinliğin huzur ve güven ortamını bozmaya teşebbüs edecek şahıslar ile işlenmesi muhtemel suçların tespitine yönelik izletilmesini ve kamera vb. araçlarla kayıt altına alınabilmesi kararı alınmıştır” denildi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Meteoroloji: Batı bölgeleri yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına girecek
Sonraki Haber
Diyarbakır kayyumu 25 memuru ihraç etti