Ana SayfaToplumsal CinsiyetÇorum’da cinsel istismara uğrayan 3 yaşındaki çocuk öldü, annesi ile erkek arkadaşı tutuklandı

Çorum’da cinsel istismara uğrayan 3 yaşındaki çocuk öldü, annesi ile erkek arkadaşı tutuklandı

HABER MERKEZİ – Çorum’da hastalandı diye hastaneye götürülen 3 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi. Çocuğun cinsel istismara maruz bırakıldığının belirlenmesinin ardından annesi ile erkek arkadaşı tutuklandı.

Çorum’da yaşayan 3 yaşındaki R.E.Ş. isimli oğlan çocuğu, annesi ve erkek arkadaşı B.Ç. tarafından, kalp rahatsızlığı olduğu belirtilerek, dün hastaneye götürüldü.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan çocuk, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Doktorlar yaptıkları tetkiklerde çocuğun cinsel istismara maruz bırakıldığından şüphelendi.

Polise haber verilmesinin üzerine çocuğun annesi ile erkek arkadaşı gözaltına alındı.

Savcılıkta verilen ifadelere göre çocuğun annesi, oğlunun cinsel istismara uğramasının mümkün olmayacağını belirterek, şunları söyledi:

Oğlum doğuştan kalp hastasıdır. Sık sık hastaneye götürüyoruz. Hasta İstanbul’da tedavi gördü. Ayrıca koronavirüs nedeniyle de ben eve hiçbir zaman misafir almadım. Oğlum öldüğü gün kabızdı. Ayrıca oğlumun kanaması olsa ben görürdüm. O gün oğlumun altını ben değiştirdim. Öyle bir bulgu olsa ben de mutlaka fark ederdim. Oğlumu doğduğu günden bu yana hastalığı nedeniyle de yanından hiçbir zaman ayrılmadım. İstismar olayını kabul etmiyorum.

B.Ç. ise ifadesinde, “Çocuk kalp hastası olduğu için fenalaşmıştı. O gün hastaneye götürdük. Hastanede serum takmışlar. Aslında biz çocuğu İstanbul’a götürmek istedik, çünkü bugüne kadar tüm tedavileri orada yapılmıştı. O gün buradaki hastanede yatmasını istemedim. Doktor ise ‘Bu çocuğu götürmeyin yolda çocuğu kaybedebilirsiniz’ dedi. Pandemi dolayısıyla eve zaten hiç misafir almıyorduk, enfeksiyon kapma riski oldukça fazlaydı. İstismar olayını bilmiyorum. Eve herhangi birileri girmiş olabilir” dedi.

İfadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilen iki kişi, çıkarıldıkları mahkemece ‘Nitelikli kasten adam öldürme ve ölümle neticelenen çocuğa karşı cinsel istismar’ suçlarından tutuklandı.
Önceki Haber
İstanbul ve Diyarbakır barolarının genel kurullarına engel
Sonraki Haber
Bahçeli’nin ‘kırmızı çizgisi’ Çakıcı’ya 17 yıl hapis