Ana SayfaGüncelErdoğan: Ne erken seçimi ya?

Erdoğan: Ne erken seçimi ya?

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerde yüz yüze eğitime en kısa zamanda başlamayı planladıklarını açıkladı. Erken seçim tartışmalarına da değinen Erdoğan, gelişmekte olan ülkelerde erken seçim olamayacağını savunarak, “Bunlar kabile devletlerinin yaptıkları işlerdir” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan, Corona virüsü tedbirleri kapsamında ara verilen yüz yüze eğitimin yakında başlayacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı, “Uzaktan eğitim tecrübesi önemli ama örgün eğitimin yerini tutamayacağı açıktır. En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları sonrası yeniden gündeme gelen erken seçim tartışmalarına da değindi.

Çıkıyorlar erken seçim. Ne erken seçimi ya? Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında seçime gidilmiştir? Bunlar kabile devletlerinin yaptıkları işlerdir. Gelişmiş olan, gelişmekte olan bir ülkede böyle bir şeyi göremezsiniz. Türkiye artık eski Türkiye değil. Yeni Türkiye’de belirlenen zaman neyse, şimdi de 2023’ün Haziran’ıdır ve 2023 Haziran’da seçim yapılacaktır.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Gülistan Doku'yu arama çalışmaları yeniden başlatıldı
Sonraki Haber
Fransa ve Almanya’dan Türkiye’ye bir hafta süre