Ana SayfaGüncelErdoğan’ın hedef gösterdiği Fincancı: Gündemimiz değil

Erdoğan’ın hedef gösterdiği Fincancı: Gündemimiz değil

HABER MERKEZİ – AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği TTB Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, “Bizim gündemimizde değil, biz meslektaşlarımızı kaybediyoruz. Bir haftadır 7 sağlık çalışanını kaybettik, gündemimiz bu” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’yı hedef alarak, “Ne zamandan beri terörle iç içe olanlar TTB gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor. TTB, bunun gibi kimi meslek kuruluşları açıkça Anayasa’ya aykırı faaliyet içindedir. Çoklu baro çalışmasının bir benzerini yapacağız” dedi.

Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitiren Aydın Tabip Odası (ATO) Başkanı Esat Ülkü’nün cenaze töreninde konuşan Fincancı, açıklamalarda bulundu.

Geçen hafta TTB Merkez Konseyi Başkanı seçilen Fincancı şunları söyledi:

Yitirilen her insan ile ülke kaybediyor. Her gün bir sağlık çalışanı yitiriyoruz bu salgından. Neden? Çünkü hakikati bilme hakkımız elimizden alınıyor. Gerçek sayıları bilmiyoruz, yeterli test yapılmadığı için bulaştıran insanların aramızda gezmesini engelleyemiyoruz. Çok değerli bir ağabeyimizi kaybettik. Yalnızca bir hekim değil, sanatçı, yalnız bir hekim değil, baba-eş. Ne büyük özverileri ile kurulan hayatlar ve bugün biz bu acıyı yaşıyoruz. Onun ışığı yolumuzu aydınlatacak.

‘Gündemimiz sağlık çalışanları’

Mezopotamya Ajansı’nın (MA) telefon üzerinden ulaştığı Fincancı, AKP grup toplantısında hedef gösterilmesine ilişkin, “Bizim gündemimizde değil, biz meslektaşlarımızı kaybediyoruz. Bir haftadır 7 sağlık çalışanını kaybettik gündemimiz bu” dedi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
İstanbul Valiliği'nden ‘Bêrû’ soruşturması
Sonraki Haber
Gazeteci Öztekin’in 5 yıla kadar hapsi istendi