Ana SayfaÇalışma YaşamıKartal Belediyesi işçileri de ‘ya anlaşma ya grev’ dedi

Kartal Belediyesi işçileri de ‘ya anlaşma ya grev’ dedi

HABER MERKEZİ – Kadıköy Belediyesi’nin ardından Kartal Belediyesi’nde de TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler, anlaşma için belediyeye 27 Ekim’e kadar süre tanıyarak, grev kararını belediye binasına astı.

İstanbul Kartal Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 1 No’lu Şube üyeleri, belediye binası önünde açıklama yaptı.

İşçiler adına 9 aydır belediye ile görüştüklerini belirten Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Arıkan, salgın nedeniyle görüşmelerin uzadığını aktardı.

Belediye ile anlaşamadıklarını dile getiren Arıkan, yasal hakları olan grev kararını asmak için bugün bir araya geldiklerini söyledi.

Hizmet üreterek, karşılığını almak istediklerini kaydeden Arıkan, enflasyon oranının altında kalmayacak zam oranı talep ettiklerini ifade etti.

Kadıköy, Kartal ve Ataşehir belediyesinde çalışan 7 bin 500 işçinin ruhu ile belediye önünde olduklarını dile getiren Arıkan, “Mücadeleyi beraber yürütüyoruz. Ya bu işi masada bitireceğiz ya da bu işin sonu yasal hakkımız olan grev” uyarısında bulundu.

Amaçlarının “grev sopası sallamak” olmadığını vurgulayan Arıkan, belediye yetkililerine seslenerek, “27 Ekim’e kadar zamanımız var. Görüşmeye her zaman açığız. Gece-gündüz, hafta içi-hafta sonu, bizim için fark etmez. İşçilerin kabul edeceği her teklife açığız” dedi.

Açıklamanın ardından işçiler alkışlar ve sloganlar eşliğinde grev kararını belediye binasına astı.

Geçtiğimi günlerde de Kadıköy Belediyesi’nde TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine, işçiler anlaşma için belediyeye 23 Ekim’e kadar süre tanıyarak, grev kararını belediye binasına asmıştı.


Kadıköy Belediyesi işçilerinden 23 Ekim’e kadar süre: Ya anlaşma ya grev
Önceki Haber
TTB ve TPD: Sağlık çalışanlarının tükenmesi Corona virüsü kadar önemli bir sorun, gerekli önlemler alınsın
Sonraki Haber
Covid-19 pandemisi: Vakalar da can kayıpları da artıyor