Ana SayfaToplumsal CinsiyetMelek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever de tutuklandı

Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever de tutuklandı

HABER MERKEZİ – Melek Aslan cinayeti soruşturması kapsamında, fail erkek Mustafa Aslan’ı azmettiren Orhan Vatansever de tutuklandı.

21 Ekim’de Adıyaman’dan Diyarbakır’a gelerek ablası Melek Aslan’ı öldüren Mustafa Aslan’a cinayeti azmettiren 35 yaşındaki Orhan Vatansever dün gözaltına alınmıştı.

Cinayetin ardından tutuklanan Mustafa Aslan ifadesinde, Melek Aslan’ın adresini kendisine Orhan Vatansever’in verdiğini söylemişti.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan karar doğrultusunda Sakarya’nın Serdivan ilçesinde bir evde gözaltına alınan Vatansever, emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul’a sevk edildi.

Buradaki işlemlerin ardından Diyarbakır’a götürülen Vatansever, bugün Diyarbakır Adliyesi’ne çıkarıldı.

Savcılıktaki şfade işlemleri ardından mahkemeye sevk edilen Orhan Vatansever, “cinayete azmettirme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ayrıldığı erkek hakkında uzaklaştırma kararı aldırmıştı

Melek’in bir süre önce kendisini tehdit eden Orhan Vatansever’den ayrıldığı ve hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı ortaya çıkmıştı.

Melek emniyete verdiği şikayet dilekçesinde, Vatansever’in kendisini tehdit ve darp ettiğini ifade etmişti:

Orhan’la Sakarya’da bir kafede otururken bir erkek arkadaşım aradı. Açmamı istedi. Benden şüphelendi ve kıskandı. Bunun üzerine tartışmaya başladık. Beni tehdit edince Sakarya’da emniyete giderek şikayetçi oldum. Sonrasında da tehdit ve şantajları devam etti. Bunun üzerine tekrar şikayetçi oldum. Sosyal medya hesaplarımı kapattım. Telefonumdan kendisini engelledim ve 3 ay önce tekrar Diyarbakır’a geldim.

Melek’in şikayeti üzerine ifade veren Vatansever ise “Melek Aslan eski sevgilim olur. Kendisine 30 bin euro vermiştim. Onu istediğim için böyle yalanlarla benden şikayetçi oldu” iddiasında bulunmuştu.

  Diyarbakır'da Melek Aslan erkek kardeşi tarafından öldürüldü
  Melek Aslan cinayeti: Mustafa Aslan'ı azmettiren Orhan Vatansever gözaltına alındıÖnceki Haber
İstanbul'da ÖSO bayraklı 'eylem': Otellerde asılı Fransa bayraklarını indirdiler
Sonraki Haber
Sahte içkiden ölenlerin sayısı 79'a yükseldi