Ana SayfaToplumsal CinsiyetPınar Gültekin cinayeti: Failin kardeşi Mertcan Avcı da tutuklandı

Pınar Gültekin cinayeti: Failin kardeşi Mertcan Avcı da tutuklandı

HABER MERKEZİ – Muğla’da öldürülen Pınar Gültekin cinayetine ilişkin fail Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı da ‘delil karartma’ suçundan tutuklandı.

Muğla’da Cemal Metin Avcı’nın öldürdüğü 27 yaşındaki Pınar Gültekin cinayetine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

İl Jandarma ve Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı’nın çalışması sonucu, HTS kayıtları incelendi ve Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın telefon sinyallerinin ağabeyiyle aynı zaman diliminde olay yeri ve yakınlarında tespit edildiği ortaya çıktı.

DHA’nın haberine göre yaşanan bu gelişme üzerine dün sabah Mertcan Avcı da Akyaka’da ailesiyle kaldığı evde gözaltına alındı.

Mertcan Avcı’nın jandarmadaki ifadesinde, “Ben ağabeyime yardım etmedim. Delil karartmak gibi bir niyetim asla olamaz” dediği belirtildi.

Bağ evinde bulunan depodan içki almak için eve gittiğini ileri süren Avcı’nın, “İş yeri için biraları almaya gidiyordum. Herhangi bir şey görmedim. Zaten içkileri alıp geri çarşıya indim” dediği aktarıldı.

Avcı, dün akşam ‘delil karartmak’ suçlamasıyla sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Ne olmuştu?

Muğla’da 16 Temmuz’da kaybolan Pınar Gültekin’in cansız bedeni, 21 Temmuz’da Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik mahallesindeki ormanlık alanda bulunmuştu.

Pınar’ın en son beraber görüldüğü Cemal Metin Avcı gözaltına alınmıştı.

Kendisini reddeden Pınar’ı öldürdüğünü söyleyen Avcı, ‘canavarca hisle öldürme’ suçundan tutuklanmıştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Pınar Gültekin cinayeti davasına müdahil olacaklarını açıklamıştı.

Ancak Pınar Gültekin cinayetinin, İstanbul Sözleşmesi’nin AKP hükümeti tarafından tartışmaya açıldığı bir dönemde gerçekleşmesi kadınları isyan ettirmişti.

Öte yandan cinayet yerine ilişkin kamera kayıtlarını izleyen Pınar’ın annesi Şefika Gültekin, cinayeti katil Cemal Metin Avcı’nın tek başına işlemediğini söylemişti.
Önceki Haber
'Kobani' soruşturması: HDP’li siyasetçilerden 17'sine tutuklama
Sonraki Haber
Macron: Antep üzerinden Karabağ'a 300 Suriyeli militan gönderildi