Ana SayfaBilim ve TeknolojiTürkiye genelinde internet kesintisi yaşandı

Türkiye genelinde internet kesintisi yaşandı

HABER MERKEZİ – Türkiye genelinde internet kesintisi meydana geldi. Gece saatlerinde bazı servis sağlayıcıların hizmetlerinde aksama yaşandığı bildirildi.

Türkiye’de birçok internet servis sağlayıcının kullanıcıları, gece saatlerinde internete erişimde kesinti yaşadıklarını belirtti.

Kullanıcılar Türk Telekom, Türksat Kablonet, Turknet ve Vodafone gibi internet hizmetlerinde aksama olduğunu aktardı.

Sabaha karşı 02.00 civarında başlayan internet kesintisinin, sabah 6.00 civarında büyük oranda sona erdiği bildirildi.

Türk Telekom’un web sitesindeki duyuruda kesintinin “planlı çalışmadan” kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiği belirtildi.

Planlı çalışma kapsamında internet kesintisi yaşanacak iller Sivas, Samsun, Adıyaman, İstanbul, Antalya, Burdur, Kayseri ve Trabzon olarak bildirildi.

Açıklama kısmında “Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için altyapıda çalışma planlanmıştır. Bazı müşterilerimizin kısa süreli hizmet kesintileri yaşaması öngörülmektedir” denildi.

Kendilerine önceden uyarı gitmediğini söyleyen kullanıcılarsa kesintilere sosyal medyada tepki gösterdi.

Dünyadaki internet kısıtlama ve engellemelerini eş zamanlı olarak denetleyen Netblocks, Vodafone internet hizmetinde de kesinti olduğunu ve nedeninin bilinmediğini belirtti.

Ticaret Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, abone olunan internet ve yayın platformu hizmetlerinde bakım ve onarım gibi nedenlerle kesinti yapılmadan 48 saat önce aboneye bilgi verilmesi gerektiğini aktarmıştı.


BBC TürkçeÖnceki Haber
Covid-19 pandemisi: Vakalar da can kayıpları da artıyor
Sonraki Haber
Türkiye Morek'teki 'gözlem noktasından çekiliyor'