Ana SayfaGüncelAkşener: Tarım Bakanı’nın da TikTok’tan istifa etmesini bekliyoruz

Akşener: Tarım Bakanı’nın da TikTok’tan istifa etmesini bekliyoruz

HABER MERKEZİ – Berat Albayrak’ın Instagram hesabı üzerinden yaptığı istifa paylaşımına dikkat çeken İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Tarım Bakanı’nın da TikTok’tan istifa etmesini bekliyoruz” ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasını gündemine aldı.

Akşener, “Biliyorsunuz damat bakan gitti kendisine acil şifalar diliyoruz. Kendisinin gelişi de gidişi de bu ciddiyetsiz yönetim anlayışının devletimizin düşürüldüğü durumun ibretlik bir vesikasıdır” dedi.

“Eski damat bakanın istifa sürecinde sayın Erdoğan’ın internet ve sosyal medya yasaklarında neden bu kadar ısrar ettiğini daha iyi anladım” diyen Akşener, “Damadı Instagram üzerinden istifa etti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde her bir bakan kendisine bir sosyal medya alanı seçerek sırayla istifa ediyor” ifadelerini kullandı.

Akşener, sözlerinin devamında ise “Önümüzdeki günlerde kabinenin çok kıymetli bir bakanının daha, Tarım Bakanı’nın da TikTok’tan istifa etmesini bekliyoruz. 18 yılda hiç mi devlet adabı öğrenemediniz?” dedi.

“Sayın Albayrak istifa metninde ‘Allah sonumuzu hayreylesin’ diyor. Geç de olsa memleketin gerçekleriyle yüzleşmiş olmasını olumlu karşılıyoruz. Sayın Erdoğan’dan da bu özeleştiri doğrultusunda geç kalınmış adımları atmasını bekliyoruz” diyen Akşener, istifayı ilk aşamada haberleştirmeyen basın kuruluşlarıyla ilgili de şöyle konuştu:

Tüm havuz medyasını istifa sürecinde gösterdikleri üstün gazetecilik performansı ve başarısından dolayı tebrik ediyorum. Biz medyanın Saray’a bağlı olduğunu biliyorduk ama bu gerçeği millete en rezil şekilde itiraf etmelerini hiç beklemiyorduk. Dünya basını son dakika gelişmesi olarak geçiyor ancak Saray medyasında tek bir haber dahi yok. Elbette medya kanalları arasında görüş farklılıkları olur ama ayyuka çıkmış bir haberi saklamak olmaz. Türk milletinin haber alma özgürlüğüne bu kadar mı kast ettiniz? Yazıklar olsun.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Tanker ile balıkçı teknesi çarpıştı: Beş kişi hayatını kaybetti
Sonraki Haber
Bahreyn’in 49 yıllık başbakanı hayatını kaybetti