Ana SayfaEkolojiİzmir depreminde can kaybı 116’ya yükseldi

İzmir depreminde can kaybı 116’ya yükseldi

HABER MERKEZİ – 30 Ekim İzmir Depremi’nde hayatını kaybedenlerin sayısının 116’ya yükseldiği açıklandı, yaralılardan sekizinin tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Ege Denizi’nde, 30 Ekim Cuma günü saat 14.51’de merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan şiddetli bir deprem meydana gelmişti.

Depremin büyüklüğü; AFAD tarafından 6.6, Kandilli Rasathanesi tarafından 6.9, ABD Jeoloji Araştırmaları Merkezi (USGS) tarafından ise 7 olarak ölçülmüştü.

Depremde İzmir’in Bayraklı ilçesinde çok sayıda bina yıkılmış, 115 kişinin hayatını kaybettiği ve bin 34 kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

Dün akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yapan AFAD, hayatını kaybedenlerin sayısının 116’ya yükseldiğini bildirdi.

Açıklamada, “Yaralanan 1034 vatandaşımızdan 1021’i taburcu edilmiş olup 8 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir” bilgisi de paylaşıldı.

İzmir’de yürütülen arama ve kurtarma çalışmalarının tamamlandığı hatırlatılan açıklamada, “enkaz kaldırma çalışmaları titizlikle devam etmektedir” denildi.

AFAD yaptığı açıklamada, şu uyarılarda da bulundu:

Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır.

Gelişmeler ve bölgedeki deprem aktivitesi, İçişleri Bakanlığı AFAD tarafından 7/24 takip edilmektedir.

  İzmir depreminde yaşamını yitirenler
  İzmir depreminin öğretemedikleri
  Öldüren deprem değilÖnceki Haber
Covid-19: Küresel salgında can kayıpları 1.3 milyonu aştı
Sonraki Haber
Collider’a göre son 10 yılın en iyi 50 film afişi