Ana SayfaGüncel“Ne işin var HDP’de” saldırısı

“Ne işin var HDP’de” saldırısı

HABER MERKEZİ – HDP’ye üye olduğu gün üç kişi tarafından darp edildiğini söyleyen Şiyar Özdemir adlı genç, saldırganlar tarafından HDP’ye gitmemesi yönünde tehdit edildiğini de belirtti.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Şiyar Özdemir, 9 Kasım’da Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kampanyası kapsamında partiye üye oldu.

HDP Akdeniz İlçe Örgütü’ne giderek üye olan Özdemir, aynı günün akşamında kimliği belirsiz üç kişinin saldırısına uğradığını söyledi.

Mezopotamya Ajansı’na yaşadıklarını anlatan Özdemir, şunları söyledi:

İş yerinden çıkıp eve geldiğim sırada saat 21.00 civarında evimin bulunduğu sokakta siyah bir araç hızlıca önüme direksiyonunu kırdı. Araçta bulunanlardan biri beni çağırdı. Yanına gittiğimde ‘Şiyar Özdemir sen misin?’ diye sordu. ‘Evet, benim. Siz kimsiniz’ diye sorduğumda araçtan inerek, ‘Şimdi sana kim olduğumuz göstereceğiz’ dediler. Ardından 3 kişi beni tekme tokat dövmeye başladı. Onlardan kurtulmaya çalıştım. Yardım için bağırdım. Ben bağırınca aralarından biri boğazımı sıkarak aracın arka koltuğuna doğru sürükledi. Araçta beni dövmeye devam etti.

Özdemir, saldırı sırasında “Ne işin var HDP’de! Bir daha oraya uğrarsan kötü olur. Seni bir daha partinin orada görmeyeceğiz” diye tehdit edildiğini de belirtti.

Şiyar Özdemir, bağrışmalar üzerine olay yerine yakınlarının geldiğini ve bu nedenle saldırganların kendisini bırakarak araçlarıyla kaçtıklarını söyledi.

Özdemir, saldırıyla ilgili Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını belirtti.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
40 yıldır kimlik verilmiyor: Devlet onu bir tek cezaevinde tanıyor
Sonraki Haber
Boşanma aşamasında olduğu kadını yaralayan Hakan Karharman tutuklandı