Ana SayfaEkonomiAkşener’den hükümete bütçe eleştirisi

Akşener’den hükümete bütçe eleştirisi

HABER MERKEZİ – İYİ Parti lideri Akşener, Meclis’te kabul edilen 2021 bütçesini eleştirerek, iktidara yüklendi: “Bu bütçe, Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin iflasının bütçesidir.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında Meclis’te kabul edilen 2021 bütçesine ilişkin konuştu.

Yaptığı konuşmada iktidara eleştirilerde bulunan Akşener, “2021 yılı bütçesinin özeti şudur: Kendilerine ballı börek, vatandaşa kuru ekmek. Yazıklar olsun. Bütçe yapmanın formülü aslında basittir. Ya gelirini artırırsın, ya da harcamalarını kısarsın” dedi.

“Memlekette herkes, bir şekilde masraflarını kısıyor, ama bir tek, devleti yönetenler masraflarını kısmıyor” diyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

Beş müteahhidin işleri ters gitti mi, borçlarını ödüyorlar. İcap etti mi, ihale arsızı adamların vergi borcunu bile siliyorlar. Ama iş milletimize geldiğinde, ‘kapat dükkanını, ne halin varsa gör’ diyorlar. Evine ekmek götüremeyen kardeşime, alay eder gibi, ‘al keyif çayı iç’ diyorlar. Böyle olmaz, bu düzen böyle devam edemez.

Akşener, “Buradan Sayın Erdoğan’a sesleniyorum; millet tasarruf ediyorsa, sen de tasarruf edeceksin. Millet zorluk çekiyorsa, sen de zorluk çekeceksin” dedi ve özetle şöyle devam etti:

2021 yılı bütçesinde, tasarruf tedbirleri olmadığı gibi, ciddiyet de yok. Hedeflenen bütçe açığı 245 milyar lira. Yani bütçenin yüzde 18’i kadar açık var. Ayıptır. Hangi akla hizmet böyle bir bütçe yapabiliyorsunuz?

Üzülerek ifade etmek istiyorum ki; 2021 yılı bütçesi, milletimizin derdine derman olmayacak, tam tersine, sırtındaki yükü artıracak bir bütçedir. Bu bütçe, vergi adaletsizliğini, artırarak devam ettiren bir bütçedir. Bu bütçe, insanımıza, kuru ekmeği reva gören bir bütçedir. Bu bütçe, yandaş müteahhitleri koruyan, milleti unutan bir bütçedir.

Bu bütçe, içinde millet olmayan, refah olmayan, umut olmayan, bir saray bütçesidir. Ez cümle; bu bütçe, Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin iflasının bütçesidir.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Leyla Güven tutuklandı: Çok çalışın, çabuk dönelim
Sonraki Haber
Mültecilerin can verdiği tekne katliamı: 12 kişiye dava açıldı