Ana SayfaGüncelKılıçdaroğlu: 2021 zulme karşı direnenlerin yılı olacak

Kılıçdaroğlu: 2021 zulme karşı direnenlerin yılı olacak

HABER MERKEZİ – CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, “2021 yılı sadece kendisi için değil, herkes için adalet isteyenlerin, zulme karşı direnenlerin yılı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kılıçdaroğlu mesajında “2021 yılı, umutlarımızın yeniden yeşereceği, alçak gönüllülüğün, hoşgörünün, birlikteliğin yılı olacaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

İnanıyorum ki 2021 yılı, umutlarımızın yeniden yeşereceği, alçak gönüllülüğün, hoşgörünün, birlikteliğin yılı olacaktır. Sadece kendisi için değil, herkes için adalet isteyenlerin, zulme karşı direnenlerin, demokrasiyi savunanların, işçilerin, ev kadınlarının, apartman görevlilerinin, esnafın, üreticinin yılı olacaktır.

Dileğim, 2021 yılında, fikri, irfanı, vicdanı hür gençlerimizin geleceğe umutla bakabilmesini sağlamaktır. O umudu yeşertecek olan yine bizler olacağız. 2021’de, bu millete verdiğimiz söze bir adım daha yaklaşacak, cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağımız güne doğru, bir adım daha atmış olacağız. Bu nedenle bize, demokrasiyi savunanlara umutsuzluk yakışmaz.

2021 yılı mesajımı, Metin Demirtaş’a ait şiirle noktalamak istiyorum: ‘Çünkü umutsuzluk yasak/Yılgın türküler söylemek de./Çünkü yürüyor umudun ordusu/Umutsuzluğu umutla yenerek.’ Milletimize söz veriyorum, 2021’de umutsuzluğu da yeneceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı, tedavi görenlere de acil şifalar diliyorum.

2021’in, başta ülkemiz olmak üzere, tüm dünyaya sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Tüm milletimizin yeni yılını içtenlikle kutluyorum.

  HDP: 2021'i 'özgürlük yılı' yapmak hepimizin elinde

PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
HDP: 2021'i 'özgürlük yılı' yapmak hepimizin elinde
Sonraki Haber
Hakkari’de eylem ve etkinlik yasağı yine uzatıldı