Ana SayfaMedyaYeni Yaşam adı cinsel istismarla anılan yazarın yazılarına son verdi

Yeni Yaşam adı cinsel istismarla anılan yazarın yazılarına son verdi

HABER MERKEZİ – Yeni Yaşam gazetesi, bir trans kadının kendisini cinsel istismara maruz bıraktığını açıkladığı köşe yazarı Şaban İba’nın yazılarına son verdi.

Yeni Yaşam gazetesi, adı cinsel istismar ile gündeme gelen köşe yazarı Şaban İba’nın yazılarına son verdi.

Gazetenin internet sitesinden “Kamuoyunun dikkatine” başlığıyla yapılan açıklamada, şöyle denildi:

Sosyal medyada günlerdir kadınların yaşadığı taciz, şiddet ve tecavüz paylaşımlarına tanıklık ediyoruz. Yine tacizle anılan kimi erkeklerin samimiyetsiz özürlerini görüyor fakat şaşırmıyoruz. Kadınların birbirinden güç ve cesaret alarak başlattıkları ‘#uykularınkacsın’ eylemi sonucu bir Twitter hesabından yapılan paylaşımda gazetemiz yazarlarından Şaban İba’nın da bir tacizde adının geçtiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Özgür Basın geleneğinin parçası olan gazetemiz yayına başladığı ilk günden bu yana kadın özgürlüğünü esas alan ve bu temelde kadına yönelik yaşamın her alanındaki şiddet, taciz, tecavüz, katliamlara karşı duran tavrını koruyan yayın çizgisini dün olduğu gibi bugün de sürdürmektedir. Bu temelde Yeni Yaşam Gazetesi olarak yazar Şaban İba’nın yazılarını durdurduğumuzu kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Şaban İba tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığını beyan eden trans kadın, Twitter üzerinden şu paylaşımlarda bulunmuştu:


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Covid-19: Küresel salgında vakalar 73 milyonu aştı
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.