Ana SayfaGüncelAkşener: Haziran’da erken seçim bekliyorum

Akşener: Haziran’da erken seçim bekliyorum

HABER MERKEZİ – Haziran ayında erken seçim beklediğini belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bugünün şartlarında ittifaksız seçime girmek görünmüyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV’de katıldığı bir programda konuştu.

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Akşener, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in partiden istifa etmesine ilişkin, “Şimdi bu konuda konuşmak kolay değil, arkasını bilmiyorum. Ama esas mesele şu, seçmene cevap vermek zorunda kalacağız hep birlikte. Bu istifa eden arkadaşlarımız da alacakları tutumla seçmene cevap verecekler” ifadelerini kullandı.

Akşener, Haziran’ın 21’inde erken seçim beklediğini dile getirdi ve şunları söyledi:

Sadece analiz yapıyorum. Bu kafayla gidildiği için daha da kötüleşeceği için. Diyelim ki Haziran’da seçim olacak Nisan’da bunun kararının alınması gerekir. Ki seçim istemek elbette muhalefetin görevidir. Bir an evvel bu kötülüklerin ortadan kalkması için. Oturulacak tekrar bir sistem kurulacak. O sistem üzerinden tekrar ortaklaşılacak ve o seçime katılınacak. Bugünün şartlarında ittifaksız seçime girmek görünmüyor.

Akşener, kendisine yöneltilen “Üçüncü bir ittifak olabilir mi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Ben sanmıyorum. İki şey oluyor. Muhalefet partilerini tanzim etmeye çalışan ama muhalefetin kanaat önderleri olarak konumlandırmış insanlar var Türkiye’de. Suret-i haktan görünüp, muhalefet partilerini tanzim etmeye çalışan ve kanaat önderi gibi kendini konumlandırmış insanlar Türkiye’de.

Mesela bir arkadaşımız bana gelip ‘sakın ola ki parti bünyesi veya üçüncü bir ittifakla gitmelere inanmayasın. CHP ile kurulmuş bu ittifakın dışında sakın ha’ demişti. Şimdi o ilgili arkadaşın partimizin seçime tek girmesi gerektiğini iddia ettiğini görüyorum. Kerameti kendinden menkul kanaat önderleri var, kendini muhalif gibi tanımlamış.
Önceki Haber
Bursa'da işçileri taşıyan araç kaza yaptı: Dokuz yaralı
Sonraki Haber
Corona virüsü salgınında vaka sayısı 102 milyonu aştı