Ana SayfaGüncelBatman’da da cezaevi çevresinde eylem ve etkinlik yasağı

Batman’da da cezaevi çevresinde eylem ve etkinlik yasağı

HABER MERKEZİ – Valilik, Batman M Tipi Kapalı Cezaevi’nin çevresinde yapılacak olan her türlü eylem ve etkinlikleri 28 Ocak’a kadar yasakladı.

Batman M Tipi Kapalı Cezaevi’nin çevresinde yapılacak olan her türlü eylem ve etkinlikler valilik iznine bağlandı.

Valilikten yapılan açıklamada yasak kararı 28 Ocak’a kadar etkili olacak.

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamındaki her türlü miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşlerinin, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni vb. türdeki eylem ve etkinlikler ile 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1. maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı dağıtılmasının ve pankart/afiş asılmasının mülki idare amirinin iznine bağlanmasını, İlimizde bulunan Batman M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu çevresindeki alanlarda açık/ kapalı yer toplantısı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, el ilanı vb. eylem etkinliklerin 14 Ocak-28 Ocak tarihleri arasında 15 gün süreyle yasaklanmasını, gerçekleştirilmesi izin şartına bağlanılan her türlü toplantı ve etkinliğin huzur ve güven ortamını bozmaya teşebbüs edecek şahıslar ile işlenmesi muhtemel suçların tespitine yönelik izletilmesini ve kamera vb. araçlarla kayıt altına alınabilmesi kararı alınmıştır.

Geçtiğimiz günlerde Urfa’da da kette bulunan cezaevleri sınırları içerisinde ve çevresinde yapılacak olan her türlü eylem ve etkinlikler 28 Ocak’a kadar yasaklanmıştı.

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın ailesi ve avukatlarıyla görüştürülmesinin yanı sıra cezaevlerindeki kötü muameleye son verilmesi talebiyle 27 Kasım 2020’de cezaevlerinde süresiz-dönüşümlü açlık grevi eylemi başlatılmıştı.

Cezaevlerindeki açlık grevi eylemi devam ediyor.

  Urfa'da cezaevleri çevresinde eylem ve etkinlik yasağı

PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
İstanbul'a kar geldi
Sonraki Haber
Can Dündar'a verilen hapis cezasının gerekçesi açıklandı