Ana SayfaGüncel‘Kobani’ soruşturması: Siyasetçi Zeynep Ölbeci tutuklandı

‘Kobani’ soruşturması: Siyasetçi Zeynep Ölbeci tutuklandı

HABER MERKEZ – ‘Kobani’ soruşturması kapsamında gözaltına alınan siyasetçi Zeynep Ölbeci, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü ‘Kobani eylemleri’ soruşturması kapsamında siyasetçi Zeynep Ölbeci, İstanbul’da gözaltına alındı.

Ölbeci, ‘Kobani’ iddianamesinin kabul edildiği Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’ne Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Duruşmada Ölbeci’nin avukatları da yer aldı.

Hakkında dava dosyasında bulunan gizli tanık Ulaş tarafından verilen beyanlar sorulan Ölbeci, iddiaları reddederek, siyasi faaliyetlerde bulunduğunu belirtip, tutuksuz yargılanma talebinde bulundu.

Ölbeci’nin avukatı Kenan Maçoğlu, müvekkili hakkında sadece gizli tanık beyanı olduğunu ve bununda kuvvetli suç şüphesi yaratamayacağını ifade ederek, dosya üzerinde siyasi baskılar olduğunu ve soruşturmada usulsüzlükler olduğunu, kovuşturma aşamasında ayrıntılı beyanda bulunacaklarını belirtti.

Avukat Nurettin Kuzu da müvekkili hakkında sadece gizli tanık beyanı olduğunu, müvekkilinin bugüne kadar olaylar hakkında delil karartma, kaçma girişimi olmadığını belirterek, tutuksuz yargılanmasını talep etti.

İddia makamı ise Ölbeci’ye yöneltilen suçlamaların katalog suçlar arasında yer aldığını, gizli tanık beyanı ile hakkında açılan diğer kamu davaları nedeniyle kuvvetli suç şüphesi olduğunu öne sürerek, tutuklanmasını talep etti.

Avukat savunmaları ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Ölbeci hakkında kuvvetli suç şüphesi olduğunu ve kaçma şüphesi gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

Ölbeci’nin tutuklanmasıyla soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 28’e yükselmiş oldu.


Mezopotamya Ajansı

PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Covid-19 salgını: Vaka sayısı 101 milyona yaklaştı
Sonraki Haber
42 gündür kayıptı: Arzu Aygün öldürülmüş halde bulundu, fail gözaltında