Ana SayfaGüncelBahçeli Boğaziçi direnişini hedef aldı

Bahçeli Boğaziçi direnişini hedef aldı

HABER MERKEZİ – MHP lideri Bahçeli, Boğaziçi direnişini hedef alarak “Boğaziçi Üniversitesi’ndeki her gelişme açıkça çarpıtılmış, gençliğin kabına sığmaz niteliği hain çevreler tarafından kullanılmak istenmiştir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmanın büyük çoğunluğunda gençlere yönelik söylemlerde bulundu.

Bahçeli, Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne kurum dışından rektör atanmasıyla başlayan ve birçok kente yayılan öğrenci eylemlerini hedef aldı.

MHP lideri, “Boğaziçi Üniversitesi’ndeki her gelişme açıkça çarpıtılmış, gençliğin kabına sığmaz niteliği hain çevreler tarafından kullanılmak istenmiştir. Bu işin içinde ne yazık ki bazı siyasi partiler de yer almıştır. Kendi evlatlarına el bebek gül bebek muamelesi yapan başkalarının evlatlarını siyasal ihtirasları için kavgaya yönlendiren zilletin dipsiz çukuruna düşen sorumsuz ve kirli zihniyetlerdir. Bu çürük ve günahkâr zihniyet failleri büyük bir tezat içinde gömülü halde olduklarından dolayı sürekli bocalıyorlar” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bir anlık öfkeyle bir ömrü heba etmeyin; direnmeyi zalimlere Türkiye düşmanlarına karşı yapın. Analarınızın gözyaşlarını akıtmayın, terör örgütlerinin istismarına aldanmayın. Siz Türk gençliğinizi, siz büyük Türk milletinin büyük Türkiye’sinin siyasetçileri, milletvekilleri, devlet adamları, akademisyenler, esnafları dahası anneleri ve babalarısınız. Gelin yanlış bir tercih içinde olan varsa dönsün gençlik üzerinde kumar oynayanları gördün. Kavgaya çağırana değil kitap okumaya çağırana koşun. Diyeceğiniz ne varsa söyleyin çözelim ama üniversite kapılarında terör örgütlerinin dolduruşuna gelmeyin buna müsaade etmeyin. Sizin yeriniz kapı değil içeridir, amfilerdir.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Mersin’de din alimi gözaltına alındı
Sonraki Haber
NASA Perseverance'in Mars'a iniş anını yayınladı