Ana SayfaGüncelEkonomik sıkıntılar yaşayan müzisyen intihar etti

Ekonomik sıkıntılar yaşayan müzisyen intihar etti

HABER MERKEZİ – Salgın önlemleri kapsamında mekanların kapalı olması yüzünden bir yıldır işsiz olan İzmirli müzisyen Mehmet Mert El, ekonomik sıkıntılar nedeniyle intihar etti.

İzmir’de eğlence mekanlarında perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El, intihar etti.

Ekonomik sıkıntılar yaşadığı öğrenilen Mert El’in pandemi yasakları nedeniyle mekanlar kapalı olduğu için bir yıldır işsiz olduğu belirtildi.

Kafe-Bar Çalışanları Dayanışması, Mehmet Mert El’in intiharı üzerine Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

İzmir’de bir müzisyen arkadaşımız geçinemediği için intihar etti. Perküsyon çalarak geçinen Mehmet Mert El, mekanlar kapalı olduğu için bir yıldır işsizdi. Aylardır mekanların açılması ve işsiz kalanlara destek verin çağrımızı duymayan yöneticiler, intiharların sorumlusudur.

‘Yoksullara, mültecilere yardım ederdi’

İntihara ilişkin açıklama yapan İzmir Müzisyenler Derneği de şöyle dedi:

Sevgili yol arkadaşımız, dostumuz, canımız, üyemiz, perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El, bugün 17.30 sularında maalesef canına kıydı… Yaklaşık 1 yıldır işsiz olan arkadaşımız, bir süredir psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bir döneme girmişti.

Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakar, emekçi bir dostumuzdu. İzmir Müzisyenler Derneği’nin toplumsal dayanışma etkinliklerine gönüllü gelirdi, yoksul insanlar, mülteciler, çocuklar, depremzedeler için yürüttüğümüz yardımlaşma faaliyetlerinde eşya taşır, dağıtımlara yardım eder, gönlünden ve yüreğinden verirdi. Bizim için çok büyük bir kayıp. Çok üzgünüz.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Batman'da 7 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan korucuya 23 yıl hapis
Sonraki Haber
AKP'li Zengin çıplak aramayı inkar etti, kadınları suçladı: Kurgusal bir hareket