Ana SayfaGüncel‘Herkes için adalet’: HDP yeni kampanyasının startını veriyor

‘Herkes için adalet’: HDP yeni kampanyasının startını veriyor

HABER MERKEZİ – HDP’nin 8 Şubat’ta başlatacağı kampanyanın ana sloganı “Herkes İçin Adalet” olarak belirlendi. HDP Eş Genel Başkanları, kampanya ile birlikte Türkiye’de yaşanan sorunlara dair partilerinin çözüm perspektiflerini açıklayacak.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), başlatacağı yeni kampanyayı 8 Şubat’ta kamuoyuna duyuracak.

Ankara’da düzenlenecek programla duyurulacak bu kampanyaya dair bir süredir partinin bütün organlarında kapsamlı bir çalışma yürütülüyor.

Hazırlıkları süren kampanyanın ana sloganı ise “Herkes İçin Adalet” olarak belirlendi.

“Herkes İçin Adalet” sloganıyla alanlara çıkmaya hazırlanan HDP, Türkiye’de yaşanan sorunlara dair partilerinin çözüm perspektiflerini açıklayacak.

Hazırlanan deklarasyon metni partinin Eş Genel Başkanları tarafından paylaşılacak.

HDP’nin tüm bileşen temsilcilerinin yer alacağı programa Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüleri ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanları katılacak.

Deneyimli Kürt siyasetçiler Ahmet Türk, Sırrı Sakık gibi isimlerin de yer alacağı etkinlik için yazarlar, akademisyenler, sanatçılar ve gazetecilere de davetiye gönderildi.

Davetiye gönderilen isimler arasında sinema oyuncusu Kadir İnanır’ın da olduğu öğrenildi. Ancak pandemi nedeniyle programa katılıp, katılmayacağı konusunda İnanır’dan henüz net bir yanıt alınamadığı ifade edildi.

Düzenlenecek programda belirlenen kampanya sloganına uygun biçimde HDP’nin 2020 yılında toplumda yükselen itirazları esas alan ve sanatçıların dayanışma amacıyla hazırladıkları “adalet” temalı klipler gösterilecek.


Mezopotamya AjansıÖnceki Haber
Cezaları bitmesine rağmen tutuklular tahliye edilmiyor
Sonraki Haber
Melek İpek: Ben burada olduğum için kızlarım dışarıda daha rahat