Ana SayfaToplumsal CinsiyetMelek İpek hakkında 24 yıla kadar hapis istemi

Melek İpek hakkında 24 yıla kadar hapis istemi

HABER MERKEZİ – Kendisine işkence eden Ramazan İpek’e karşı özsavunmada bulunup hayatta kalan Melek İpek hakkında 24 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Melek İpek, kendisine saatlerce işkence eden ve defalarca kez ölüm tehdidinde bulunan evli olduğu Ramazan İpek’e karşı özsavunmada bulunmuştu.

Bunun sonucunda Ramazan İpek ölürken, Melek işkenceden yaralı olarak kurtulmuştu.

Saatlerce işkenceye ve cinsel saldırıya maruz bırakıldığını ifadesinde belirtmesine rağmen çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Melek hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Melek’in 18 yıldan 24 yıla kadar hapsi istendi.

İddianamede yer alan ifadesinde 12 yıllık evlilik hayatı boyunca sürekli şiddete maruz bırakıldığını anlatan Melek, “Evde bulunan avda kullandığı av tüfeği ve bıçak gibi silahlarla tehdit ediyordu hatta onları da yüzüme ve vücudumun çeşitli yerlerine vurarak darp ediyordu. Aniden kızıp, bana ve çocuklarıma şiddet uygulardı. Alenen öldürmekle tehdit ederdi” dedi.

Yaşadığı işkenceyi İpek’in ailesine anlattığını ancak, ailesinin “Bir şey olmaz, severken iyi de döverken mi kötü, ileride düzelir, çocuklarınız var” sözleriyle şiddetin üstünü örtmeye çalıştığını belirten belirten Melek şunları ifade etti:

7 Ocak’ta karşımdaki koltukta oturan eşim ‘Ben boşanmak istiyorum’ diye mesaj attı. Ben de ‘sen bilirsin’ cevabını yazdım. Mesajlaşarak boşanma konusunda anlaştık hatta çocukların velayeti konusunu bile yazıştık. Ondan sonra hiçbir tartışma olmadı. Çocuklarla odada yatmaya hazırlanıyorduk. Yatağın kenarında çocuklarla ayaktayken odaya av tüfeğiyle girerek ‘Seni öldüreceğim, Kelime-i Şahadet getir’ dedi.

Yanımdaki çocuklarımı hemen arkama aldım. Yapmaması için yalvarmaya başladım. Eşimin çok kararlı olduğunu, ateş edeceğini anlamıştım. Elimle çocukları yatağın üzerine doğru ittirdim, diğer elimle de tüfeğin namlusuna doğrulttuğumda kurşun benim yan tarafımdan cama isabet etti. Silahın dipçik kısmıyla beni dövmeye başladı.

Melek’in iki çocuğu da iddianamede yer verilen ifadelerinde annelerinin anlattıklarını yineledi.

İddianamede Ramazan İpek ile ilişkisi olduğu öne sürülen bir kadının da ifadelerine yer verildi. Kadın, İpek’in kendisine de şiddet uyguladığını anlattı.

İpek’in kendisini ölümle ve ailesine zarar vermekle tehdit ettiğini söyleyen genç kadın, korktuğu için şikayetçi olmadığını kaydetti.

İddianamede cinayetin meşru müdafa olmadığı ancak haksız tahrik altında gerçekleştiği savunuldu.

Ancak iddianamede, “Yine de yargılama aşamasında meşru müdafaa olup olmadığı hususunun mahkemece de ayrıca değerlendirilip takdir edilebileceği düşünülmektedir” ifadelerine de yer verildi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Caz piyanisti Chick Corea yaşamını yitirdi
Sonraki Haber
Van'da asker şiddeti: 'Adalet olsaydı vurulmayacaktım'