Ana SayfaGüncelMetin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı

HABER MERKEZİ – Bu yıl 24’üncüsü düzenlenecek olan Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı. 10 Nisan’da dağıtılacak ödüller için son başvuru tarihi ise 14 Mart.

Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe anısına düzenlenen, genç gazetecileri gerçekleri esas alan bir habercilik konusunda özendirmek amacıyla düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı.

İlki 1998 yılında verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nin bu yıl 24’üncüsü düzenleniyor.

Ödül jürisi

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nde kazananları belirleyecek olan jüri bu yıl şu isimlerden oluşuyor: Ceren Sözeri, Celal Başlangıç, Ferhat Çelik, Güray Öz, Kumru Başer, Nazım Alpman, Özlem Akarsu Çelik ve Sevda Karaca.

Katılım koşulları

Haber (Yazılı Haber-Görüntülü Haber), Fotoğraf ve Yerel Gazetecilik olmak üzere üç dalda düzenlenen yarışmaya katılım koşulları ise şöyle:

  • Yarışmaya, 10 Mart 2020 ile 10 Mart 2021 tarihleri arasında yayımlanmış olan ürünler katılabiliyor.
  • Yarışmaya katılacak ürünlerin, yazılı basında yayımlanmış olanların PDF formatında, görüntülü haberlerin ise wetransfer yoluyla gönderilmesi gerekiyor.
  • İnternet medyasında yayımlanmış haberler de haber kategorisinde değerlendirilecek. İnternet medyasında yayımlanan haberlerin de linkinin gönderilmesi gerekiyor.
  • Fotoğraf dalında yarışmaya katılacak adayların da gönderecekleri fotoğraflarıyla birlikte ürünün adını, çekildiği yeri ve tarihini yazmaları gerekiyor.
  • Yarışmaya katılacak adayların ürünlerini kısa öz geçmişleri, iletişim bilgileri ve bir fotoğrafları ile birlikte goktepegazetecilikodulleri@gmail.com adresine mail olarak 14 Mart 2021 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor.

Yarışma sonucunda kazananlara ödülleri, Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan 2021 tarihinde düzenlenecek törenle verilecek.
Önceki Haber
Atama bekleyen 2 bin: 500 engelli öğretmen atandı
Sonraki Haber
İktidar, direniş ve devrim