Ana SayfaGüncelMHP: Perinçek ile çay bile içmeyiz

MHP: Perinçek ile çay bile içmeyiz

HABER MERKEZİ – Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “MHP’nin başına geçmek şereftir” sözlerine MHP’den yanıt geldi. MHP’li kaynaklar, “Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir” dedi.

AKP ve MHP’nin kurduğu Cumhur İttifakı’na payanda olan Vatan Partisi tüm desteğine rağmen ittifakın güvenini kazanamıyor.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, önceki gün katıldığı televizyon programında CHP’li hukukçu Gamze Pamuk Ateşli’nin “Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP’nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var” sözlerine ilginç bir yanıt vermişti.

Perinçek, “MHP’nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda. Türkiye’nin bütünlüğü için çalışıyor, teröre karşı mücadele veriyor, Amerika’ya karşı duruyor, onun için MHP’nin başında olmak bir suç değil” demişti.

‘Perinçek’e şiddetle karşıyız’

Hürriyet gazetesine konuşan MHP kaynakları, Perinçek’e şu yanıtı verdi:

MHP’nin Doğu Perinçek’e bakışı bellidir. MHP’nin Perinçek ile aynı yerde anılması hoş bir şey değil, şiddetle karşıyız biz bu duruma. Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir. 12 Eylül’den evvel ülkücü yöneticilerin hepsini Aydınlık Gazetesi’nde hedef göstermiştir. Gazetelere tam boy ilan verip adını, okulunu, adresini yayınlamıştır. MHP’ye üye olması bile mümkün değildir, bu şekilde kabul edilemez.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Gökçeada'da askerlerin olduğu tekne alabora oldu: Bir ölü, iki kayıp
Sonraki Haber
Nijerya'da okula silahlı saldırı: 317 kız çocuğu kaçırıldı