Ana SayfaGüncelÖğrencileri ‘terörize’ eden Erdoğan: Yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ derler

Öğrencileri ‘terörize’ eden Erdoğan: Yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ derler

HABER MERKEZİ – Hedefine yine Boğaziçi eylemlerine katılanları koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Teröre bulaşmış olan örgütlerin oyuncağı haline gelen, şiddeti bir hak arama vasıtası olarak gösteren hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız, yakalarından tutup yargının karşısına çıkartacağız” ifadelerini kullandı. Konuşması sırasında lezbofobik ifadeler de kullanan Erdoğan, “Bu lezbiyenlerin mezbiyenlerin söylediklerine takılmayalım biz analarımıza bakalım” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adıyaman-Edirne-Erzurum-İzmir-Kırşehir-Mersin-Osmaniye 6’ncı olağan il kadın kolları kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.

Son dönemlerde olduğu gibi yine LGBTİ+’ları hedefine alan Erdoğan şunları söyledi:

İki kırmızı çizgimiz vardır. Birincisi rabiamızdır. İkincisi ailemizdir. Bu yüzden her fırsatta aile kurumunun önemine işaret ediyoruz. Batı dünyası aile kurumunu yıktığı için temellerinden sarsılıyor. Ailenin değersiz hale getirilmesini alkol ve uyuşturucu bağımlılığına kadar pek çok sorun takip ediyor. Lezbiyenlerin mezbiyenlerin falan söylediklerine takılmayın. Biz analarımıza bakalım.

“Türkiye’de kadınları yok sayan, görmezden gelen, kadınların gücünü harekete geçiremeyen bir siyaset başarıyla ulaşamaz” diyen Erdoğan, kadınların en büyük kazanımlarının AKP ile gerçekleştiğini iddia etti.

Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayıp, giderek genişleyen eylemlere de değinen Erdoğan, “Bir kısım genç, ne yazık ki dışarıdan tahriklerle böyle bir oyuna giriyor. Kendi ülkelerinde sokakta en küçük taşkınlar gösterenlerin başını ezenlerin, ülkemizde sokakları terörize edenleri masum göstermeye çalışmasını da önemsemiyoruz” dedi.

Erdoğan, “Elbette teröre bulaşmış olan örgütlerin oyuncağı haline gelen, şiddeti bir hak arama vasıtası olarak gösteren hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız, yakalarından tutup yargının karşısına çıkartacağız” diye konuştu.

CHP ve İYİ Parti’yi de hedef alan Erdoğan, “Ana muhalefet partisinin il başkanı kadın var. Sizin orada ne işiniz var? Gidin siyaset yapın. Dün Kadıköy’de gösteri yapmaya kalktılar. İYİ Parti de işin içine karıştı” ifadelerini kullandı.

Ardından katıldığı Cuma namazının çıkışından sonra da gazetecilere konuşan Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atadığı Melih Bulu için yapılan istifa çağrılarına, “Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir diyecekler” diye belirtti.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Gazi’de Kerem ve Erkul’u öldüren polislere yalnızca para cezası verildi
Sonraki Haber
Davalar birleştirildi: Osman Kavala'nın tutukluluğuna devam kararı