Ana SayfaDünyaABD’de üç ayrı masaj salonuna silahlı saldırı

ABD’de üç ayrı masaj salonuna silahlı saldırı

HABER MERKEZİ – ABD’nin Atlanta kentinde üç ayrı masaj salonuna düzenlenen silahlı saldırılarda aralarında altı Asyalı kadının da bulunduğu sekiz kişi yaşamını yitirdi.

ABD’nin Georgia eyaletindeki Atlanta kenti ve çevresinde üç ayrı masaj salonuna silahlı saldırı düzenlendi.

Yetkililerin açıklamasına göre saldırılarda en az sekiz kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerden altısı Asyalı kadınlar.

Yetkililer, 21 yaşındaki beyaz bir erkeğin gözaltına alındığını bildirdi.

Saldırıların nedeni henüz bilinmiyor. Ancak, Covid-19 salgınından Asyalıları sorumlu tutan söylemlerin körüklemesiyle, Asyalı ABD vatandaşlarına yönelik nefret suçlarında artış olduğu biliniyor.

Robert Aaron Long

BBC Türkçe’de yer alan habere göre ilk saldırı, yerel saatle 17:00’de Atlanta kentinin kuzeyindeki Acworth’taki Youngs Asian Masaj Salonu’na düzenlendi.

Polis sözcüsü, iki kişinin olay yerinde yaşamını yitirdiğini, hastaneye kaldırılan üç kişiden ikisinin de daha sonra hayatını kaybettiğini bildirdi.

Burada ölenlerden ikisinin Asyalı kadın, birinin beyaz bir kadın, diğerinin ise beyaz bir erkek olduğu, Latin Amerikalı bir kişinin de yaralandığı açıklandı.

Bu saldırının üzerinden bir saat geçmeden, polis Atlanta’nın kuzeydoğusundaki Gold Spa’dan bir “soygun ihbarı” aldı.

Polisten yapılan yazılı açıklamada, “Olay yerine ulaşan polisler, ateşli silahla öldürülmüş üç kadının cesediyle karşılaştı” denildi.

Polisler, buradayken sokağın karşısındaki bir masaj salonuna daha çağırıldı ve burada da bir kadının öldürüldüğünü tespit etti.

Bunun ardından, üç saldırının da şüphelisi olduğuna inanılan Robert Aaron Long isimli erkek, Atlanta’nın 240 kilometre güneyindeki Crisp County’de gözaltına alındı.
Önceki Haber
Canlı yayında çocuğunu istismar eden Hasan Tunçlar tutuklandı
Sonraki Haber
Nijer'de katliam: En az 58 kişi öldü, yas ilan edildi