Ana SayfaGüncelAkşener’den Erdoğan’a: O iş kadınlar ‘bitti’ demeden bitmez

Akşener’den Erdoğan’a: O iş kadınlar ‘bitti’ demeden bitmez

HABER MERKEZİ – İYİ Parti lideri Meral Akşener, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanı kararıyla çekilmesine tepki göstererek, “Tehditlerin kadınlara sökmez… O iş kadınlar ‘bitti’ demeden bitmez Sayın Erdoğan” ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis’te partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanlığı kararıyla çekilmesine tepki gösterdi.

İstanbul Sözleşmesi’nin Meclis’te onaylandığını hatırlatan Akşener, “Sayın Erdoğan’ın aklına esmiş, kendi kendine verdiği yetkiyle, sözleşmeyi iptal ediyor. Kim ne derse desin, şunu herkes bilsin ki, o sözleşme hâlâ geçerlidir. Yöntem de açıklanan karar da hem hukuken hem de siyaseten geçersizdir” dedi.

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

Sayın Erdoğan; burası muz cumhuriyeti değil, burası memleketi benzetmeye çalıştığın bir üçüncü dünya ülkesi de değil. Burası binlerce yıllık devlet geleneğinin sonucu olan, büyük Türkiye Cumhuriyeti. Aklını başına devşir. Böyle şımarıklık olmaz. Böyle devlet yönetilmez.

Kendisi bir de çıkmış, Cuma namazı sonrasında, kadınlarımızı tehdit eder gibi diyor ki; ‘O iş bitti. Önünü ardını kurcalamayın.’ Bak sen… Şu tarza, şu tavra bakar mısınız? Emrin olur ağam! Bu tehditler, kadınlara sökmez Sayın Erdoğan. Elinden geleni ardına koyma. Tacize, tecavüze, hakarete, dayağa boyun eğmemiş o kadınlar, senin tehditlerine hiç boyun eğmez. O iş kadınlar ‘bitti’ demeden bitmez Sayın Erdoğan.

Diğer yandan Akşener, görevinden istifa eden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yeni bir görevle geri döneceği yönünde Ankara kulislerinde konuşulan iddialara da değindi.

Akşener, “Bugün biri damat bakan ile ekonomi kavramını aynı cümle içinde kullansa dolar fırlıyor. Bu işi beceremediğini defalarca kanıtlamış bir insanın tekrar bu konularla anılmasını bile sakıncalı buluyorum” dedi.
Önceki Haber
Hol Kampı’ndaki operasyonda üst düzey IŞİD’liler yakalandı
Sonraki Haber
Doktora oksijen tüpüyle saldıran İhsan Aydın'a 5 yıl hapis cezası