Ana SayfaGüncelBahçeli’den Danıştay’a ‘Öğrenci Andı’ tepkisi

Bahçeli’den Danıştay’a ‘Öğrenci Andı’ tepkisi

HABER MERKEZİ – MHP lideri Devlet Bahçeli, Danıştay’ın okullarda ‘Öğrenci Andı’nın okunmasını iptal eden kararını, “pimi çekilmiş bomba” olarak tanımladı ve ‘bu yanlıştan dönülmeli’ çağrısında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun Cuma günü, ilköğretim okullarında “Öğrenci Andı” okunmasına yönelik Danıştay 8. Daire kararını 4’e karşı 11 oyla kaldırmasına tepki gösterdi.

Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, “Danıştay skandal bir karara imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır” dedi.

Danıştay’ın kararını, “pimi çekilmiş bomba” olarak tanımlayan Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin çok hassas bir döneminde, geçtiğimiz Cuma günü Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu sorumsuzca, şuursuzca, haktan ve hukuktan mahrum bir şekilde, adeta yangına körükle gider gibi, 8.Daire’nin kararını bozduğu medyaya yansımıştır. Konunun bir başka tuhaf ve tartışmalı yönü ise, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından Şubat ayında bu kararın alındığı, ne var ki halen imzalanmadığı anlaşılmıştır. Türkiye’nin milli birlik ve diriliş ruhunun zirveye tırmandığı bugünlerde, medyaya sızdırılan, üstelik henüz imzalanmamış olan Öğrenci Andı aleyhine alınan karar milletimizde büyük bir huzursuzluğa ve kaygıya yol açmıştır.

Yaklaşık iki yıldır bekletilen bu davanın, bir anda karara bağlanarak servis edilmesi maksatlıdır, marazidir, melun bir hevesin ve hedefin işaretidir. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun Türk’üm demekten rahatsızlığı hüsran verici bir çarpıklıktır. Nitekim Danıştay skandal bir karara imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır. Ülkemizi yeni bir karmaşanın içine çekmeye, anlaşmazlıkları körüklemeye, kutuplaşmayı tahrik etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun henüz açıklanmamış, fakat bir vasıtayla sızdırılmış kararına şiddetle karşıdır. Kaldı ki Öğrenci Andımızın okullarda okutulmasına engel çıkarmak, hukuken set çekmek haysiyetli ve demokratik bir tavır olamayacaktır. HDP’li bölücülerin fezlekelerinin TBMM’ye gönderilip milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bugünlerde Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır. Danıştay bu yanlıştan dönmeli, Türk milletinin tarihi hasletleriyle, çiğnetilmeyecek emanetleriyle oynamaya teşebbüsten vazgeçmelidir.




Önceki Haber
Hendek'teki iş cinayeti davasında patron 'En büyük mağdur benim' dedi
Sonraki Haber
Çorlu tren katliamından 3 yıl sonra ek bilirkişi raporu