Ana SayfaEkonomiİçişleri Bakanlığı: Vergi borcunu ödeyecekler bu gece sokağa çıkma kısıtlamasından muaf

İçişleri Bakanlığı: Vergi borcunu ödeyecekler bu gece sokağa çıkma kısıtlamasından muaf

HABER MERKEZİ – İçişleri Bakanlığı, yapılandırılan vergi ve diğer borçların ikinci taksitini ödeyeceklerin ve ödemelerin yapılacağı yerlerde görevli kamu personelinin bugün gece yarısına kadar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağını açıkladı.

Vergi borçların ikinci taksitinin son ödeme süresi bu gece saat 24.00’te sona eriyor.

İçişleri Bakanlığı, ikinci taksitini ödemek üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidecek yurttaşların saat 24.00’e kadar kısıtlamadan muaf tutulacağını açıkladı.

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7256 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan borçların ikinci taksitinin son ödeme süresi bugün saat 24.00’te sona erecektir.

Bu nedenle yapılandırma borçlarının ikinci taksitini ödemek üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidecek vatandaşlar ile ödemelerin yapılması için açık bulundurulacak vergi dairelerinde ve kamu idarelerinde görevli personel, güzergah ve muafiyet sebebiyle sınırlı olacak şekilde ve gerekli belgeleri veya kurum kimliklerini ibraz etmek kaydıyla 31 Mart 2021 günü 21.00’de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasından gece saat 24.00’e kadar muaf tutulacak.
Önceki Haber
AKP'nin 'güvenlik soruşturması' teklifi muhalefetin oylarıyla reddedildi
Sonraki Haber
Bakan Koca: 81 ilde 180 bin 448 İngiltere varyantı tespit edildi