Ana SayfaEğitimMillî Gazete hedef gösterdi, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne soruşturma açıldı

Millî Gazete hedef gösterdi, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne soruşturma açıldı

HABER MERKEZİ – Millî Gazete’nin hedef göstermesi üzerine SBÜ’de seçmeli olarak okutulan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” dersi hakkında soruşturma başlatıldı.

Millî Gazete’nin hedef gösterdiği ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ dersinin içeriğine ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden (SBÜ) yapılan açıklamada, 26 Mart’ta Millî Gazete’de yer alan “Üniversitede fıtratı temelden reddeden ders” başlıklı haberde yer verilen ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ dersinin, başka üniversitelerde zorunlu olmasına karşın SBÜ müfredatında ‘seçmeli ders’ olarak okutulduğu belirtildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak aile yapımızı, toplumsal değerlerimizi hedef alan, örf, adet ve kadim geleneklerimize, dini ve milli değerlerimize zarar veren hiçbir ders içeriğini kabul etmemiz, izin vermemiz, hoş görmemiz veya onaylamamız asla mümkün değildir. Müfredat dışında olduğu düşünülen konuşma ve anlatımlar hakkında ilgili fakülte Dekanlığımız tarafından gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Ders bahanesiyle de olsa milli ve mukaddes değerlerimizin tartışma konusu yapılmasını asla tasvip etmiyoruz. Gençlerimizi milli duygularla yetiştirmeyi ilke edinen üniversitemizin aynı hassasiyetleri taşıdığının ve çalışmalarını bu doğrultuda yürütmekte olduğunun bilinmesini arzu etmekteyiz.

Üniversitenin bu açıklaması üzerine Millî Gazete’nin “Son ders! Millî Gazete’den bir gazetecilik başarısı daha!” başlıklı yeni haberinden gelişmeden duyulan memnuniyet ifade edildi.

Haberde, “Millî Gazete, yaptığı haberlerle manevi ve toplumsal değerlerimizin erozyona uğratılmasına engel olmaya devam ediyor” denildi.
Önceki Haber
Sancar: HDP’yi büyüterek yola devam edeceğiz
Sonraki Haber
Kürt mülteci gözaltı merkezinde yaşamına son verdi