Ana SayfaToplumsal CinsiyetTrans kadını silahla tehdit edip cinsel saldırıda bulunan erkek gözaltında

Trans kadını silahla tehdit edip cinsel saldırıda bulunan erkek gözaltında

HABER MERKEZİ – İstanbul’da başına silah dayayıp tehdit ettiği trans kadın Asel Oktay’a cinsel saldırıda bulunan erkek gözaltına alındı.

İstanbul Şişli’de bir erkek, evine gittiği trans kadın Asel Oktay’ı tehdit edip, cinsel saldırıya maruz bıraktı.

Evden kaçarak emniyete giden Asel yaşadıklarını Kaos GL’den Yıldız Tar’a şöyle anlattı:

İnternetten tanıştığım birisiydi. Evime geldi. Silahı olduğunu fark etmedim. Israrla kondomsuz birliktelik teklif etti. Ben reddettim. Olay tartışmaya döndü. Giyinip gitmesini söyledim. Cebinden silahı çıkardı, kafama dayadı ve beni zorlamaya başladı. İkna etmeye çalıştım. Baktım olmuyor, yüzümü yıkayıp geleyim dedim. Üstümü giyindim. Terliklerle kendimi dışarı attım ve evimi dışarıdan kilitleyerek canımı kurtardım. Polisi aradım hemen. Polis geldi ve elinden silahı alarak karakola götürdüler.

Asel, “Karakolda biz ifade vermeden önce beklerken nezarette polislere de küfürler etti. Orada ‘kadın sandım erkek çıktı’ gibi bir cümle dahi kurdu. Kafama gerçekten silahı dayadı ve oral yolla tecavüz etti bana. Polislere de hakaret ettiği için bugün nezarette kalacak. Sinirli değilim. Şok içerisindeyim. Çok fazla korku yaşadım. Oturduğum evle ilgili, gelecekle ilgili endişelerim var. Düşünmemeye çalışıyorum ama zor bir şey atlattım” dedi.

Ölümle burun buruna geldiğini belirten Asel, erkeğin serbest bırakılmasına dair duyduğu kaygıyı paylaştı.

Kafamda silah var, içi dolu, dolu olduğunu gördüm. Panik halindeydim. Suç duyurusunda bulunduk, uzaklaştırma kararı isteyeceğim. Can güvenliğim yok. Bu adam serbest kalırsa benim için sıkıntılı bir durum. Hâlâ çok sinirli ve öfkeli. Karakolda gördüm durumu. Hiç pişmanlık yoktu, yaptığı için.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
HDP fezlekelerinde 10 yıllık Google arşivi tarandı
Sonraki Haber
Enflasyon TÜİK'e göre bile yüzde 15'in üzerinde