Ana SayfaEkonomiVarlık Fonu Genel Müdürlüğü’ne Arda Ermut atandı

Varlık Fonu Genel Müdürlüğü’ne Arda Ermut atandı

HABER MERKEZİ – Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez görevden alınırken, yerine Arda Ermut atandı.

Türkiye Varlık Fonu A.Ş Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Sönmez’in görevden alınarak yerine Salim Arda Ermut’un atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Arda Ermut kimdir?

Arda Ermut, 1980 yılında Karaman’da doğdu.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini gören Ermut, 2004 yılında mezun olurken, 2005 yılında İstanbul’da Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak profesyonel kariyerine başladı.

Başbakanlık bünyesindeki kariyerine kuruluşunda da rol aldığı Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nda devam etti.

2007 yılında Ajansta Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Ermut, kurum içerisinde tüm ara pozisyonlarda görev alarak önce Daire Başkanlığı’na, 2015 yılında ise Başkanlığa atandı.

Başkanlık sistemine geçiş sürecinde Yatırım Ofisinin Cumhurbaşkanlığı bünyesinde konumlandırılması çalışmalarını yürüttü ve 2018 yılında Ofis Başkanlığı’na getirildi.

Arda Ermut, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı görevini Şubat 2020 yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu’na bıraktı.

Eylül 2018’den bu yana Türkiye Devlet Varlık Fonu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam eden Ermut, bu görevinden 2020 Kasım ayında ayrılmıştı.

Haziran 2019’da Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Ermut, THY İcra Kurulu’nda da üç üyeden biri olarak görev yapıyor.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
İşten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı
Sonraki Haber
Fotoğraflarla: Adana'da 8 Mart Kadınlar Günü