Ana SayfaPolitikaYüksekdağ’dan 8 Mart mesajı

Yüksekdağ’dan 8 Mart mesajı

HABER MERKEZİ – HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 8 Mart dolayısıyla verdiği mesajında tüm kadınlara “Nerede olursak olalım aynı yürekte buluşuyoruz, aynı bilinçte buluşuyoruz” sözleriyle seslendi.

4 Kasım 2016 tarihinden bu yana tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj gönderdi.

Yüksekdağ’ın kendisiyle yapılan haftalık telefon görüşmesinde kaydedilen ses kaydı, adına kayıtlı resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

Figen Yüksekdağ, 8 Mart dolayısıyla alanları dolduran kadınlara, şu sözlerle seslendi:

Nerede olursak olalım aynı yürekte buluşuyoruz, aynı bilinçte buluşuyoruz. Ve ben kendimi hiç onlardan ayrı hissetmiyorum. Eğer direnişte buluşuyorsan, onurda, emekte, özgürlükte, barış ve demokrasi isteğinde buluşuyorsan hiçbir mekan, hiçbir engel, hiçbir sınır seni engelleyemez. Ben de şuan engellenmiş olarak hissetmiyorum kendimi, hapsedilmiş olarak hissedilmiyorum. Çünkü dışarıda binlerce, on binlerce, milyonlarca sesim var, sözüm var… Benim sözlerimi söyleyenler var. İnanıyorum ki kadınlar da benim ve hepimizin ortak sözlerini söylemeye devam edecekler. İnadın, direnişin, umudun, özgürlüğün, eşitliğin sözlerini söylemeye devam edecekler. Her şeyden önemlisi de kadın dayanışmasının, kadın mücadelesinin sözlerini söylemeye devam ediyorlar. Bu sözler ve bu ruh olduğu müddetçe yolumuz açık, yolumuza devam edeceğiz. Herkese sevgilerimi, selamlarımı gönderiyorum.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Beş aydır kayıp olan Mervenur Polat ölü bulundu
Sonraki Haber
Kelepçeleri kırıyorlar: Ev hapsindeki kadınlar dışarı çıktı