Ana SayfaEğitim25 Nisan’daki bursluluk ve Adaylık Kaldırma Sınavı ertelendi

25 Nisan’daki bursluluk ve Adaylık Kaldırma Sınavı ertelendi

HABER MERKEZİ – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin yüzde 10’ununun aşılandığını, 125 bin öğretmenin ise birkaç gün içinde aşılanacağını söyledi. Selçuk ayrıca, 25 Nisan’da yapılması planlanan bursluluk ve Adaylık Kaldırma Sınavı’nın ertelendiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Habertürk’te yayınlanan ‘Açık ve Net’ programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Öğretmenlerin yüzde 10’ununun aşılandığının bilgisini veren Bakan Selçuk, 125 bin öğretmenin birkaç gün içinde aşılanacağını söyledi.

2 Mart’tan itibaren yerinde karar sürecine geçildiğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Valilikler tedbirlerini iller seviyesinde alıyorlar. 9 iller haricinde bütün ortaokul ve liselerde kapanma söz konusu oldu. Bazı illerde de Yalova ve Eskişehir gibi ilkokullarda da kapanma oldu” dedi.

Yeniden bir kararın alınıp alınmayacağı ile ilgili de Selçuk, “Yeni kararların ne olabileceği gibi değerlendirmeler yapılıyor. Önümüzdeki hafta bir değerlendirme yapılacak” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dünyada en çok okul kapatan dördüncü ülke olduğunu belirten Bakan Selçuk, “Bizim gönlümüz okulların açık olması yönünde” dedi.

Selçuk ayrıca, 25 Nisan’da yapılması planlanan bursluluk ve Adaylık Kaldırma Sınavı’nın ertelendiğini söyledi.

1 milyon civarında öğrencimizin bursluluk sınavı var 25 Nisan’da, bunu erteliyoruz. Ne zamana erteliyoruzu söyleyemiyorum, geçen sene Eylül’e ertelemiştik.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Manisa'da iş cinayeti: Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti
Sonraki Haber
Son 24 saatte yaklaşık 56 bin vaka, 258 can kaybı