Ana SayfaGüncelBabacan: AKP ve MHP dışındaki partilerle ilişkimiz sıcak, buna HDP de dahil

Babacan: AKP ve MHP dışındaki partilerle ilişkimiz sıcak, buna HDP de dahil

HABER MERKEZİ – DEVA lideri Ali Babacan, iktidardaki AKP ve MHP’nin kendileriyle görüşmekten kaçındığını belirterek, “Diğer partilerle ilişki zeminimiz sıcak, buna HDP de dahil” diye konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Habertürk TV’de Fatih Altaylı ile ‘Teke Tek’ programında gündemi değerlendirdi.

Siyasi partiler arasındaki ittifaklarla ilgili konuşan Babacan, şu aşamada bir ittifakta yer almayı doğru bulmadıklarını dile getirdi, ancak bütün partilerle diyalog kapılarının açık olduğunu söyledi.

“Erken aşamada herhangi bir ittifakın, birlikteliğin içinde görünmek istemiyoruz” diyen Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Zaten biliyorsunuz ittifak, seçim ittifakıdır. Bu aşamada herhangi bir ittifaktan bahsetmemiz, vatandaşlarımız tarafından yanlış anlaşılır diye korkuyoruz. Biz kendi başımıza şu anda yürüyoruz. 81 ilde 81 il başkanı görevimizin başında. Büyükşehirlerde vatandaşlarımızla yeni yeni temas kuruyoruz. Teşkilatlanmayı küçük şehirlerden başlattık. Büyükşehirlerde kongrelerimizi henüz yapmadık. Büyükşehirlerde vatandaşlarımıza bir dokunmamız gerekiyor.

Cumhur İttifakı’nı oluşturan AKP ve MHP dışındaki partilerle ‘sıcak zeminleri’ olduğunu söyleyen Babacan, şunları dile getirdi:

Seçim günü gelsin, herhangi bir ittifaka girer miyiz, girmez miyiz, o gün karar veririz. Bütün partilerle diyalog ve istişare içindeyiz. İktidar tarafındaki iki parti bizimle görüşmekten kaçıyor. Bizim korkacak bir şeyimiz yok. Alnımız dik. İktidar tarafındaki iki parti haricindeki diğer partilerle ilişki zeminimiz sıcak. Buna HDP de dahil. Diyalog kapılarımız açık. Geçenlerde bizi ziyarete geldiler.
Önceki Haber
Suudi kadınların haklarını savunan Loujain’a ödül  
Sonraki Haber
'Maskeleri eczaneden alın' uyarısı: 41 marka ve model güvensiz