Ana SayfaGüncelBelediyeye alımda aynı manzara: Herkes başarısız, bir tek AKP’li başarılı

Belediyeye alımda aynı manzara: Herkes başarısız, bir tek AKP’li başarılı

HABER MERKEZİ – HDP’nin elindeyken kayyum atanan Derik Belediyesi’ne büro memuru alımı için yapılan mülakatta herkese 45 ile 55 arası puan verilip elenirken, bir tek AKP ilçe başkanının yeğenine 80 puan verilerek işe alımı sağlandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçimi kazanmasına rağmen İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Kasım 2019’da kayyum atanan Mardin’in Derik Belediyesi’nde 1 Mart 2021’de bir kişilik büro memuru kadrosuna alım yapılacağı duyuruldu.

Personel alımı için başvuru yapacak olan kişilerden kimlik fotokopisi, sağlık raporu, adli sicil kaydı, okul diploması ve ilçede ikamet etme şartı aranırken, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına gerek görülmedi.

Duyuru üzerine büro memuru kadrosu için 26 kişi başvuru yaptı.

Başvuru yapanlar arasında mülakat ile tercih yapacak olan kayyum yönetimi adayları 9 Mart 2021 günü mülakata çağırırken, büro memurluğuna başvuran dokuz kişi ile temizlik personeli kadrosuna başvuru yapan sekiz kişi mülakata katıldı.

Önceki günlerde mülakatın sonuç ilanının yayınlanması ile birlikte kayyum yönetiminin torpil yaptığı iddiaları ortaya atıldı.

İlan edilen sonuca göre, büro memuru kadrosu için mülakata katılan dokuz kişiden sekizine 45 ile 55 arası puan verilerek, “başarısız” notu düşüldü.

Mülakatta sadece AKP İlçe Başkanı Süleyman Karahan’ın ağabeyinin oğlu Abdulhadi Karahan 80 puan ile “başarılı” gösterilerek, belediyede göreve alınan tek kişi oldu.


Mezopotamya Ajansı
Önceki Haber
Yoğun bakımda kalması gereken Gergerlioğlu hastaneden kaçırılarak tutuklandı
Sonraki Haber
Şüpheli kadın ölümü: Şükriye Bulgurcu evinde ölü bulundu