Ana SayfaToplumsal CinsiyetHDP’nin ‘İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı bu 88 kadın yaşıyor olacaktı’ pankartı polislerce kaldırıldı

HDP’nin ‘İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı bu 88 kadın yaşıyor olacaktı’ pankartı polislerce kaldırıldı

HABER MERKEZİ – HDP Sultangazi İlçe Örgütü’nün ilçe binasına astığı “2021 yılının ilk 3 ayında 88 kadın katledildi. İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı bu 88 kadın yaşıyor olacaktı” yazının yer aldığı pankart polisler tarafından kaldırıldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sultangazi İlçe Örgütü, ilçe binasına İstanbul Sözleşmesi ve kadın cinayetlerine dikkat çeken pankart astı.

Partililerce dün (15 Nisan) asılan pankartta 2021 yılının ilk üç ayında katledilen 88 kadının isminin yanı sıra “2021 yılının ilk 3 ayında 88 kadın katledildi. İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı bu 88 kadın yaşıyor olacaktı” yazısı yer alıyor.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre parti binasına gelen polisler, ilçe kaymakamlığının dün aldığı ilçede bir ay boyunca her türlü eylem ve etkinlik yasağını gerekçe göstererek pankartı kaldırdı.

Pankartın kaldırılmasının hukuki olmadığını belirterek tepki gösteren kadınlar, mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.
Önceki Haber
MSB: Hakkari'de bir asker hayatını kaybetti
Sonraki Haber
Bursa'da iş cinayeti: İş makinesinin altında kalan işçi hayatını kaybetti