Ana SayfaGüncelKoca: Bilim Kurulu siyasi rant malzemesi değil, saygılı olun

Koca: Bilim Kurulu siyasi rant malzemesi değil, saygılı olun

HABER MERKEZİ – Sağlık Bakanı Koca, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Bilim Kurulu’yla ilgili sözlerinin ardından yaptığı açıklamada “Bilim Kurulu siyasi rant malzemesi değildir. Saygılı olun” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bilim Kurulu’na yönelik sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Koca, şunları kaydetti:

Başından beri salgınla mücadeleyi siyasetten ayırdık. Bilim Kurulumuzun salgın boyunca verdiği emeği görmezden gelerek saldırgan bir üslupla bilim insanlarımıza hakaret edilmesini asla kabul etmeyiz. Bilim Kurulu siyasi rant malzemesi değildir. Saygılı olun.

Kılıçdaroğlu ne demişti?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü grup toplantısında şunları demişti:

Allah aşkına kendinize Bilim Kurulu demeyin. Bilime ayıptır. Ne dedikleri belli değil. Oturmuşlar koltuğa. Memlekette, 4 Nisan itibarıyla vaka sayısında Amerika Birleşik Devletleri’ni geçtik. Dün 193 kişi hayatını kaybetti. Bu ülke nasıl yönetiliyor?

Bilim Kurulu var, tamamen hikaye. Orada oturanların hiçbirinin bilimle ilgisi yok. Siyasi iktidar, senin koyduğun kurallara uymazsa izzetüikbal ile çekileceksin oradan. ‘Ben bilim insanıyım, siyasetçi değilim. Ben onurumu ezdirmem.’ diyeceksin. Ama tam tersi oluyor.

Oturmuşlar oraya, Bilim Kurulu ayrı havadan, Sağlık Bakanı ayrı telden çalıyor. Saray ise zaten ‘Kaç kişi ölürse ölsün, yeter ki benim koltuğum sağlam olsun.’ diyor. Bu mudur devleti adaletle yönetmek? Bu mudur vatandaşının can ve mal güvenliğini, sağlığını korumak? Kontrolü tamamen kaybetmişler ve devleti yönetemiyorlar. Tek düşündükleri koltukları.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
AB liderleri Erdoğan'la görüştü: Türkiye'nin AİHM kararlarına uyması önemli
Sonraki Haber
Gazeteci Metin Alataş öldürülüşünün 11’inci yılında anıldı