Ana SayfaEğitimLiselerde ikinci dönemde de tek sınav olacak olacak

Liselerde ikinci dönemde de tek sınav olacak olacak

HABER MERKEZİ – Milli Eğitim Bakanı Selçuk, liselerde ikinci dönemde de tek sınav olacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Haber canlı yayınında soruları yanıtladı.

“Bilim Kurulu bir tavsiyede bulunduğundan, Sağlık Bakanlığımız bir tablo ortaya koyduğundan sağlık neyi gerektiriyorsa onu yapmaya çalışıyoruz” diyen Selçuk, şunları söyledi:

“Tam kapanma sürecinin vakaların azalması için bir umut olarak görüyorum. Amacımız öncelikleri de dikkate alarak tüm sınıfları açabilmek. 17 Mayıs’tan sonra şu an için verilmiş bir karar yok. Aynı şekilde devam edeceğiz.

Temel eğitime ortaokullarda ikinci dönemin sınavlarının tamamlandığını söyleyebiliriz. Liselerde yüzde 40’a yakın sınavlar tamamlandı. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak.

Selçuk, YKS ve LGS’nin ertelenip ertelenmeyeceği konusunda ise şunları söyledi:

Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da biraz daha erteleyin diyor. Bizim şu anda bunların ertelenmesine dair bir kararımız söz konusu değil.

“Öğrencilerin ailelerinde görülen vaka sayısı yüzde 20”

‘Yüz yüze eğitim bulaşı artırdı mı?’ sorusuna da Bakan Selçuk, “Biz her gün bütün sınıf düzeylerinde hangi gün kaç temaslı ve pozitif var bizim çocuklarımızın ailelerinde bunların tablosuna bakıyoruz” dedi ve ekledi:

Genel tabloya baktığımızda ailelerde görülen temaslı sayısı ile toplumun genelinde görülen temaslı sayısı arasında fark var. Öğrencilerin ailelerinde görülen temaslı sayısı daha az görünüyor. Öğrencilerin ailelerinde görülen vaka sayısı yüzde 20 daha düşük. Okul daha kontrollü bir ortam. Öğretmenlerimiz çok dikkatli.

Öğretmenlerin aşılanmasına 24 Şubat’ta başlandığını hatırlatan Selçuk, “En son 425 bin öğretmenimize randevu açıldı” bilgisini verdi.
Önceki Haber
Paylan’dan Özdağ hakkında suç duyurusu
Sonraki Haber
Üç günde yedi çocuk sulama kanallarında boğularak hayatını kaybetti